Obawy przed siecią 5G. Mieszkańcy Pstrągowej w powiecie strzyżowskim protestują

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Protest przed siedzibami PAP i TVP w Warszawie przeciw cenzurze prewencyjnej mediów, m.in. w sprawie 5G.
Protest przed siedzibami PAP i TVP w Warszawie przeciw cenzurze prewencyjnej mediów, m.in. w sprawie 5G. Archiwum Robert Majka
Mieszkańcy Pstrągowej w powiecie strzyżowskim protestują przeciwko budowie nadajnika jeden z sieci komórkowych. Obawiają się promieniowania emitowanego przez 5G. Przeciwników wprowadzenia nowej technologii jest więcej i są coraz aktywniejsi. Tymczasem Ministerstwo Cyfryzacji twierdzi, że poziom dezinformacji związany z tematem 5G „przeraża”.

Nowy maszt sieci komórkowej ma powstać na granicy trzech miejscowości. Pstrągowej, Grodziska i Zawadki. Będzie obsługiwał technologię czwartej generacji, a w przyszłości być może 5G. Operator twierdzi, że ma wszystkie wymagane zgody na ustawienie masztu, a badane promieniowanie, wynosiło zaledwie 5 proc. normy. To nie jedyny protest związany z nową technologią łączności komórkowej 5G.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Rzeszów ma być pierwszym miastem w Polsce, w którym zostanie zastosowana technologia 5G. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz przedstawiciele firm Exatel i Fibrain. Rzeszowskie 5G już od początku będzie składało się z kilku ciekawych projektów, jednym z nich będzie autonomiczny autobus, czyli poruszający się samodzielnie, który będzie woził rzeszowian na jednej z tras.

Czytaj także

- Chcemy, żeby Rzeszów był w awangardzie technologicznej polskich miast. Już dziś korzystamy ze wszystkich technologii szerokopasmowych sieciowych, od WiMAX do LTE, jednak projekty tak ambitne, jak smart city, czy autonomiczne pojazdy wymagają komunikacji nowej generacji, czyli 5G - mówi Ferenc.

Autonomiczny autobus to tylko jeden z projektów, który może być zrealizowany dzięki nowej generacji sieci komórkowej, czyli właśnie 5G. Ma ona być znacznie szybsza niż dotychczasowe, pozwalająca na podłączenie o wiele większej ilości różnych urządzeń. Ma ułatwić funkcjonowanie m.in. gospodarstw domowych i miast. Jak żadna inna spotyka się z licznymi protestami.

- Nie jestem znawcą na temat 5G, ale zaczęłam szukać i natknęłam się na kilka niepokojących i wartych przemyślenia spraw. Są miejsca na świecie i w Europie, przykładem może być Bruksela, które nie zgodziły się na wprowadzenie sieci 5G, tylko z takiego powodu, że nie znany jest wpływ tych sieci na zdrowie człowieka długoterminowo. Pojawiły się apele lekarzy z całego świata o szkodliwości tej sieci w długim okresie czasu. Nawet raport NIK, który kontrolował promieniowanie w trzech miastach Polski, wykazał szereg niezgodności związanych z instalacją masztów, a nawet przekroczenie norm emisji o 500 proc. - w e-mailu informuje nas Czytelniczka Nowin.

Najwyższa Izba Kontroli rzeczywiście badała sprawę, ale pod kątem formalnego przygotowania różnych instytucji do badania promieniowania.

Czym jest 5G? To sieć telekomunikacyjna piątej generacji, nowy standard telekomunikacyjny, który ma umożliwić pięćdziesięcio- a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu z obecnymi sieciami 4G. Technologia ma przyspieszyć m.in. rozwój tzw. internetu rzeczy, usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast.
W maju rząd przyjął projekt tzw. megaustawy, który ma usprawnić budowę sieci 5G. Przepisy muszą jeszcze przejść przez parlament. Spotkały się z licznymi protestami różnych środowisk. Te bardziej radykalne mówią wręcz o „ludobójstwie” na narodzie polskim.

W parlamencie jednym z protestujących jest poseł z Przemyśla Robert Majka. W piątek pod jego patronatem odbyły się protesty pod warszawskimi siedzibami Polskiej Agencji Prasowej i Telewizji Polskiej. Jak twierdzi, jego akcja zorganizowana została przeciwko „cenzurze prewencyjnej” w mediach, która ma dotyczyć poruszanych przez niego tematów, w tym o szkodliwości 5G.
Ministerstwo Cyfryzacji na stronie internetowej prowadzi dział poświęcony technologii 5G. Są tam również omówione fake newsy, czyli fałszywe informacje dotyczące 5G. A zwłaszcza dotyczące tzw. megaustawy, która ma ułatwić rozwój sieci 5G w Polsce.

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, agenda Światowej Organizacji Zdrowia WHO, pole elektromagnetyczne sklasyfikowała do grupy 2B, czyli, że „istnieje możliwość wpływu na zdrowie, ale z niskim prawdopodobieństwem”. Warto wiedzieć, że w tej grupie znajdują się również m.in. niklowane kolczyki czy talk dla dzieci.


Zobacz też: Internet… autobusowy? W Chinach pojawiły się przewoźnicy miejscy z siecią 5G

Źródło: RUPTLY/x-news

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 57

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

w
wieżonco

Pewnie juz wicie ze szyckiemu winna ta elikstryka !! Kury przestajo sie nieś, a krowy traco mliko. Pali toto niemiłosiernie w łocy, ze patrzyc ni możno. Wiatroki na te elikstryke tak mielo powietsze ze ptoki ni mogo latac i ani pscoła sie nie uchowo w tym pyndzie smigow elikstrycznych. Jeno złe na swiecie tera panuje, a jus te druty co to ciagno ich wszendy to je strasno moc diabelsko i jak cłek idzie do giełesu po chlib i smolec to tak grzeje łod tych drutow bez czaszke do muzgu ze sie w głowie monci. Somsiady biero piniondze za wiatroki, a cłek z tego nic ni mo. Tero znowu wymysliły jakiesi kumurki na elikstryke i jakisi 5G co w nich te elikstryke trzymajo. Wnetki znowu cusi sie stanie z ty diabelski mocy, choc juz teros ludzie umirajo jak muchy. Ksindza to nik nie słucho choc to swinty cłek jus za życio. Łojca Derechtura to cza żeby ludziska zamias hostyji na Boże Ciało na ryncach nosieły i kadzieły przed nim jak go stawiac bedo na ołtoże. Un swinty cłek jus za życio. Łojce Rydzyku, Boży rzemiesniku, dom szycko. Pole przedom, gospodarke przedom. Dom szycko do Radyja jeno prosto do nieba prowodz !

G
Gość
2019-07-25T16:11:02 02:00, Dyrma:

Ciemnota straszna

Ciemnota napisała ten komentarz 😆

G
Gość
2019-07-24T13:53:07 02:00, Mieszkanka sąsiedniej wsi:

W tej miejscowości protestuje się przeciwko wszystkiemu co nowe...przeciw lokalne u biznesowi 'bo śmierdzi' / 'bo kurzy sie', przeciwko budowie gminnej kanalizacji 'bo nie potrzebna' a teraz przeciwko 5G...XXI w....żal

Brawo racja! Tak rolnik chciał postawić nowy budynek nowoczesny, chłopak się rozwija chce coś mieć a ludziom zawistnym się to nie podoba, ludzie to miało stać w polach daleko od centrum wsi, to gdzie jak nie w takim miejscu?? No gdzie? Zasłanianie głupie agroturystyka ludzie wsi nie tylko tym żyją. Jeden czy drugi ma i tyle a teraz wielcy biznesmeni dziwią się że na wsi rolnik chce gospodarzyć ... Nic tam nie wolno robić, ostatnio życzliwa mieszkanka zrobiła aferę bo strażak nalał wodę do basenu dla niepełnosprawnego dziecka, wszystko tam ludziom przeszkadza ...

M
Miastowy
2019-07-24T15:48:14 02:00, Rolnik:

5G to broń do kontroli umysłów. Żeby człowiek mógł funkcjonować, komórki i organy muszą się komunikować i robią to na częstotliwości mikrofalowej. Dlatego żydzi wymyślili, że broń 5G ma działać na mikrofalach żeby zakłócać naturalną komunikację w organizmach żywych.

Żeby wymusić na człowieku określoną reakcję trzeba go poddać kontroli umysłu. Można to zrobić na wiele sposobów, np. przemoc fizyczna wyzwala strach i powoduje, że ofiara oddaje napastnikowi np. portfel i smartfon czego normalnie by nie zrobiła. Smród albo np. gaz łzawiący wywołuje chęć ucieczki. Można też użyć fal, np. dźwiękowych. Hałas utrudnia skupienie się i wyzwala chęć odejścia od jego źródła, broń mikrofalowa LRAD jaką Policja ma np. w Warszawie do rozpedzania tłumów powoduje nagrzewanie skóry i chęć ucieczki, ale 5G to wyższy poziom, bo oddziałuje bezpośrednio na organy bez pobudzania innych zmysłów. Atakując mózg może zmieniać stany emocjonalne, np. powodując depresję, apatię albo łatwowierność. Ponieważ nasz żydowski rząd głównie kłamie i knuje przeciw nam, to jest najbardziej zainteresowany tą nową bronią, stąd zmasowana akcja propagandowa w mediach, że 5G jest super.

Henry Kissinger już w 2012 mówił, że Izrael za 10 lat przestanie istnieć, bo jest skonfliktowany ze wszystkimi sąsiadami, którzy go wreszcie zniszczą w wojnie i dlatego żydzi chcą się gdzieś przenieść i na terenie Polski i Ukrainy budują państwo żydowskie. Żydowski prezydent Duda-Juda czyli Aaron Feinbaum na spotkaniu knessetu nie mówił Polska tylko Polin - państwo żydowskie. Jak muzeum Polin, które szkaluje Polaków. Inny żydomason Maciarewicz czyli Izaak Singer mówił, że całe 5G w Polsce powinna kontrolować jedna firma Izraelska. Kojarzycie bezpodstawne roszczenia żydowskie za holokaust wymyślony przez żydowskich historyków w porozumieniu z Niemcami? Że to niby Polacy mają im płacić kamienicami, działkami, lasami itd? Im tak naprawdę nie chodzi kasę tylko o przejęcie naszego terytorium ze wszystkim co tu jest. Żydzi mówią, że Polska powinna przyjąć kilkanaście milionów żydów żeby Polacy byli w mniejszości. A gdzie oni mają mieszkać? No w waszych domach i mieszkaniach. Trzeba tylko żebyście jakoś stąd zniknęli. Kolejne żydowskie rządy w Polsce rozwalają to co dotyczy Polaków czyli szkolnictwo, służbę zdrowia i system emerytalny żeby zwiększyć umieralność, rolnictwo, sadownictwo, armię która jest słabiutka itd., a wzmacniają to co jest już ich i zagraniczne czyli wykupują infrastrukturę, banki, duże przedsiębiorstwa i je dofinansowują przez dotacje z Unii z naszych składek członkowskich wpłacanych tam co rok.

Władzę już im oddaliście i co wybory na nich głosujecie, bo wszystkie duże partie tworzy żydomasoneria. Kochacie żydowski PIS, a Kaczyński ma na nazwisko Kalkstein i jest agentem Izraela. Prezydenci miast to żydzi udający Polaków. Łazicie do kościołów gdzie wam mówią z ambon na kogo głosować ale kler to też żydomasoneria. Rydzyk to mason z Opus Dei. Kto chodzi na wybory, ten zdradza swój naród. Firmy i infrastrukturę sprzedaliście i nie obchodzi was, że niemal wszystkie media są zagraniczne.

Jak was podłączą do 5G, to wam zrobią taką kontrolę umysłów, że nie tylko oddacie żydom swoje majątki ale nawet swoje ubrania.

brawo !

bardzo trafny komentaż

o
olo
2019-07-23T09:34:26 02:00, Deweloper:

Ciemnota brak wiedzy i jeszcze wciągają w to dzieci dno i metr mułu

Ekspert od jasnoty się odezwał... ciekawe co byś gadał, gdyby 5g zamontowali na twoim dachu.

G
Gość
2019-07-23T13:59:03 02:00, Kotlet:

W USA najbogatsi, politycy wysokich szczebli i inne VIPy w porozumieniu z telekomami projektują dla siebie strefy wolne od 5G. Tam gdzie mieszkają nie będzie anten 5G ani nawet WiFi. Za to plebs będzie miał. Zgadnijcie, co oni wiedzą, że się tak tego boją?

Ale u nas oglądacze Tv mają wpojone, że 5G to największe dobro jakie ich może spotkać.

M
Mieszkanka sąsiedniej wsi

W tej miejscowości protestuje się przeciwko wszystkiemu co nowe...przeciw lokalne u biznesowi 'bo śmierdzi' / 'bo kurzy sie', przeciwko budowie gminnej kanalizacji 'bo nie potrzebna' a teraz przeciwko 5G...XXI w....żal

G
Gość

I protestują ludzie którzy polowe domów i prawie wszystkie stodoły maja pokryte azbestem. XXI wiek ...

C
CAPS LOCK
2019-07-23T20:49:29 02:00, Gość:

– Dzięki technologiom 5G polskie PKB może się zwiększyć w najbliższych latach o 13-22 proc. – uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński....

To jest bardzo zła wiadomość, bo wzrost PKB to nie jest bogacenie się narodu tylko wzrost zysków zagranicznych banków i korporacji w Polsce. Więc to nie nam rośnie tylko obcym, a Polakom rośnie zadłużenie, bo rząd za każdym wzrostem PKB więcej pożycza. Większy dług, to większe odsetki od długu czyli wyższe podatki i wyższe ceny. Ostatnie doniesienia mówią, że równocześnie im rośnie PKB a nam zwiększa się liczba ludzi żyjących poniżej granicy ubóstwa.

G
Gość
2019-07-23T17:13:45 02:00, Gość:

Przestań siać ferment głupia babo, bo psujesz opinie swoim dyletanctwem całej wsi.

Znajdź jakieś zajęcie, weź się do roboty - to ci pomoże. Przestaniesz mysleć o głupotach a i wieś odetchnie.

I nie pisz o czyms na czym sie nie znasz !

Wcale to nie jest myślenie głupich bab jak sobie myślisz.Poczytaj dlaczego Bruksela nie chce stawiania nadajników 5 G u siebie.Wszystko jest tam szczegółowo opisane.Taka władze ,żeście sobie wybrali,że wam ludziom zsyłają taki los i zamiast prezentować wasze sprawy zgodnie z konstytucją art.4 ,który mówi o Suwerenie ,robi to sprzecznie.Czy taka władze gminy ,powiatu chcieliście? Władza ma być dla ludzi ! Niestety obecna jaka jest tego nie potrafi,chowa się gdzieś w urzędzie i nie zawsze chce rozmawiać z ludźmi.Prosze pomyśleć kto zarobi tak naprawdę na tym nadajniku . Otóż właśnie budżet gminy .Pieniądz ma robić pieniądz a ludzie to też zwykli zjadacze chleba z których zdaniem władza liczyć się nie powinna.Na blogu Patriota77 pewnego pana można przeczytać o wielu sprawach nawet o boju jaki już miał miejsce w 2018 roku w sprawie nadajnika.

G
Gość
2019-07-23T17:13:45 02:00, Gość:

Przestań siać ferment głupia babo, bo psujesz opinie swoim dyletanctwem całej wsi.

Znajdź jakieś zajęcie, weź się do roboty - to ci pomoże. Przestaniesz mysleć o głupotach a i wieś odetchnie.

I nie pisz o czyms na czym sie nie znasz !

Zdrowi wszyscy poza tobą m m .?

G
Gucek
2019-07-23T13:59:03 02:00, Kotlet:

W USA najbogatsi, politycy wysokich szczebli i inne VIPy w porozumieniu z telekomami projektują dla siebie strefy wolne od 5G. Tam gdzie mieszkają nie będzie anten 5G ani nawet WiFi. Za to plebs będzie miał. Zgadnijcie, co oni wiedzą, że się tak tego boją?

Wiedzą jakie będą konsekwencje dla ludzkości za kilkanaście lat.Kazde promieniowanie jest szkodliwe.A skąd obecnie tyle jest chorób? Przecież biorą się z tych wszystkich wynalazków jakie człowiek sam wytworzył.Ludzie głównie umierają z powodu chorób nowotworowych.Mysle,że wielu naukowców i lekarzy dokładnie wiedzą czym jest technologia 5G,ale nie mogą tego zdradzić,obowiązuje ich być może tajemnica .O Czarnobylu nikt nic nie mówił,a tam do dziś wszystko napromieniowane radioaktywnie.Kraje UE nie chcą też 5G u siebie w państwach a polska się zgodziła na tą technologię.Chyba jest coś na rzeczy z tym,że nie wszyscy się na nią zgadzają.

G
Gość

do boju rodacy za kosy i nie dajmy się

unicestwiać , to następny etap eliminacji

populacji

K
Kotlet

W USA najbogatsi, politycy wysokich szczebli i inne VIPy w porozumieniu z telekomami projektują dla siebie strefy wolne od 5G. Tam gdzie mieszkają nie będzie anten 5G ani nawet WiFi. Za to plebs będzie miał. Zgadnijcie, co oni wiedzą, że się tak tego boją?

P
Pstragowianka

Bzdury w tym artykule.Jedna rodzina państwo N.mialo mieć tą wieże tuż obok swojego domu i oni robili problemy .Było głośno o tym ,robili odwołania i na Halo Czudec było o tym pisane,jest tam do dziś o nich artykuł.Tak więc ilu tych mieszkańców z Pstrągowej protestuje .Jedna rodzina! Nowiny piszą to co im wygodne.W dodatku trzeba sprawdzić jak działa ta sfera magnetyczna z wiezy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3