Obfity kwadrans

gb
Piłkarze Galicji Cisna pokonali Siarkę Tarnobrzeg w pierwszym półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Ich rywalem (12 czerwca, prawdopodobnie w Brzozowie) będzie Resovia lub Polonia Przemyśl.

AQUAREL GALICJA CISNA - SIARKA TARNOBRZEG 4:3 (1:3)

5. min - Rybkiewicz 0:1, 7. min - Antkiewicz 0:2, 9. min - Zięba (wolny) 1:2, 13. min - Kozłowski 1:3, 50. min - Szarek 2:3, 75. min - Zięba (wolny) 3:3, 82. min - Pilszak 4:3.
GALICJA: Sobolak - Wasylewicz, Szarek, Kwaśnik - Chytła (62. Piszczek), Gołda, Zięba, Matuszewski, Czenczek (67. Szewczyk) - Pastuszak, Pilszak.
SIARKA: Wojtaszek (83. Bobrowicz) - Chmura, Stochla, D. Bednarczyk - Kuranty, Antkiewicz, Hynowski (46. Osiński), Piątkowski (65. Tomanek), Kozłowski - Gielarek, Rybkiewicz (80. Podlasek).
Sędziował Arkadiusz Kuczaj (Dębica). Widzów 250.
Otwarta gra obu drużyn przyniosła na początku dużo goli, a mogła jeszcze więcej; dobrą okazję zmarnował Matuszewski. Po kwadransie częściej walczono z dala od bramek. Tuż przed przerwą Gołda trafił z ponad 20 metrów w pooprzeczkę.
W II połowie gospodarze dokładniej pilnowali rywali, samemu często atakując. W 50. minucie Zięba dośrodkował z lewej strony na głowę wbiegającego Szarka, który uderzeniem przy "długim" słupku zdobył kontaktowego gola. Wyrównał grający trener Zięba, drugi raz trafiając z rzutu wolnego. Czwartą bramkę zdobył Pilszak, dobijając strzał Gołdy z dystansu. Trener Siarki zmienił bramkarza, licząc chyba na doprowadzenie do dogrywki, ale lider "okręgówki" dopilnował przewagi.
Drugi półfinał, Resovia Cenowa Bomba Resgraph - Polonia Przemyśl, odbędzie się 29 bm. w Rzeszowie. Finał zaplanowano na 12 czerwca na godzinę 17.