Ocenimy rządzących

  Ocenimy rządzących

  ANDRZEJ KLIMCZAK

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Ocenimy rządzących

  ©ARCHIWUM

  Rozmowa z WOJCIECHEM BUCZAKIEM, przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ "S" w Rzeszowie: - W sobotę rozpoczyna się, jak co roku, Zjazd Regionalny NSZZ "S".
  Ocenimy rządzących

  ©ARCHIWUM

  - Będziemy się zastanawiać jak przeciwdziałać złym tendencjom na rynku pracy. Zajmiemy się statutem, który będzie w przyszłym roku zmieniany podczas Krajowego Zjazdu w Stalowej Woli. Będzie też dyskusja nad działaniem w strukturach europejskich, w których "S" funkcjonuje od wielu lat.

  - Czy związek odniesie się do kwestii politycznych?

  - W ostatnich latach związek działał w zupełnie nowych warunkach politycznych, nie posiadając swojej reprezentacji w strukturach rządowych, parlamentarnych ani samorządowych.
  Oznaczało to brak wpływu na decyzje polityczne. Będziemy więc dyskutować nad skutecznymi metodami działania. Odniesiemy się też bezpośrednio do spraw polityki. Błędem jest twierdzenie, że wpływanie na kwestie ogólne w Polsce, to zakazane tematy dla związkowców. Możemy wypracować taki model, który nie będzie wikłał związku w działania partyjne, a jednocześnie przyniesie efekty w postaci wpływu na decyzje rządu, parlamentu, czy samorządu. Brak tego wpływu skutkuje rosnącym bezrobociem, upadkiem wielu firm i coraz mniej przyjaznym systemem podatkowym.

  - Czy ocenicie też sytuację w naszym regionie?

  - To będzie najważniejsza część dyskusji. Żenujące są działania władz województwa, które pogłębiają i tak już tragiczną sytuację pracowników i zakładów. Coraz więcej ludzi jest bez pracy i zabezpieczenia socjalnego. Szczególnie tragiczna sytuacja panuje w firmach budowlanych. Zjazd zatem podejmie się oceny działania struktur zarządzających oraz poszukiwaniem metod wyjścia.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo