Od Mieszka I do Jana Pawła II

nowiny24.pl
Minister Edukacji doceniając ten fakt uznał nasze dzieło za ważny materiał dydaktyczny dla szkół i swoją decyzją wpisał go do zestawu takich materiałów do nauczania historii we wszystkich typach szkół.
Minister Edukacji doceniając ten fakt uznał nasze dzieło za ważny materiał dydaktyczny dla szkół i swoją decyzją wpisał go do zestawu takich materiałów do nauczania historii we wszystkich typach szkół. nowiny24.pl
Multimedialna Historia Polski to zestaw 30 książek z płytami audio zawierający zapis dziejów Polski w żywy i atrakcyjny sposób prezentowanych przez wybitnych naukowców-historyków.

Multimedialna Historia Polski to...

Multimedialna Historia Polski to...

ok. 1440 stron oraz prawie 2000 minut podzielonych na 360 mini-słuchowisk

Każda z książek wzbogacona będzie starannie dobranymi ilustracjami, licznymi mapami i schematami oraz opowieści została zilustrowana starannie dobranymi fragmentami dokumentów, kronik, pamiętników, literatury pięknej jak również oryginalnymi nagraniami z zasobów archiwum Polskiego Radia (m. in. głosów Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Władysława Sikorskiego i innych).

Wszystkie wypowiedzi naukowców układają się w logiczną, uporządkowaną chronologicznie całość, co decyduje o poznawczym, popularyzatorskim charakterze dzieła. Komplet stanowi znakomity materiał edukacyjny, tak dla uczniów jak i dla osób szczególnie zainteresowanych historią, pragnących rozwijać swoją wiedzę z tego zakresu, a jednocześnie nie mających czasu na lekturę.

Oddajemy do rąk słuchaczy wybitną publikację, której poznawczy charakter przyczyni się do poszerzenia świadomości narodowej oraz popularyzowania historii naszego kraju wśród słuchaczy.

Wielką zaletą pracy jest jej kompozycja. Wypowiedzi naukowców układają się w
logiczną, uporządkowaną chronologicznie całość. Dotyczą wszystkich podkreślmy to ¬istotnych elementów naszej historii ojczystej, w tym stosunków z sąsiadami i pozostałymi krajami europejskimi, kwestii ustrojowych, społecznych i ekonomicznych, a także problematyki kulturalnej.

Dodajmy w tym miejscu, że uwzględniają wyniki najnowszych badań nauk historycznych, m. in. archeologii.

"Historia Polski do słuchania" tworzy znakomity merytorycznie, oryginalny i dzięki temu atrakcyjny wykład dziejów Polski do 1989 r. Jego odbiorcami będą przede wszystkim uczniowie szkół średnich, studenci wyższych uczelni, nauczyciele i popularyzatorzy nauki oraz grono miłośników historii.

Praca powinna koniecznie trafić zagranicę do środowisk polonijnych, a także coraz liczniej powstających placówek zajmujących nauczaniem języka, literatury i historii Polski.

Nowatorstwo naszej oferty polega przede wszystkim na tym, że jest to pierwsza tego typu publikacja w historii, zarówno fonografii, jak i popularyzacji dziejów Polski. Na komplet składa się 360 krótkich (4 - 5 minutowych) opowieści opracowanych przez najwybitniejszych specjalistów, przedstawiających losy naszego kraju od początków państwowości aż do kwietnia 2005 roku - do śmierci Jana Pawła II.

Proponujemy mówioną podróż przez dzieje naszego państwa podzieloną na 360 odcinków. Przewodnikami i swoistymi wodzirejami w tej podróży i mamy nadzieję wspólnej dyskusji będą wybitni specjaliści od naszych dziejów. Prof. dr hab. Wojciech Fałkowski poprowadzi nas przez średniowiecze, prof. dr hab. Teresa Chynczewska-Hennel przez renesans i barok, prof. dr hab. Jacek Staszewski przez oświecenie, prof. dr hab. Andrzej Szwarc przez XIX wiek, prof. dr hab. Paweł Wieczorkiewicz przez pierwszą połowę XX wieku, a prof. dr hab. Jerzy Eisler przez czasy niezbyt odległe, czasy PRL i początków III Rzeczypospolitej.

Każda z opowieści to pasjonujące, przeplatane anegdotami, ale przede wszystkim oparte na materiale źródłowym - cytatach lub oryginalnych dźwiękach z archiwum Polskiego Radia - mini-słuchowisko.

Minister Edukacji doceniając ten fakt uznał nasze dzieło za ważny materiał dydaktyczny dla szkół i swoją decyzją wpisał go do zestawu takich materiałów do nauczania historii we wszystkich typach szkół.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie