NOWINY24
  POPULARNE

  To czytają inni

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To czytają inni

  • 11 listopada handel bazarowy w Rzeszowie kwitł
  • Na obwodnicy Radymna zderzyły się 3 osobówki i TIR
  • Podkarpackie odzywki czyli przezwiska w gwarze

  Odmówili litanię loretańską na okrągłej kładce i zapraszali...

  Odmówili litanię loretańską na okrągłej kładce i zapraszali na Festiwal Wiary

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Dzisiaj w Rzeszowie młodzież z grup ewangelizacyjnych wraz z duchownymi odśpiewali litanię loretańską. Nie przy kapliczce, ale w centrum miasta. Na okrągłej kładce.
  Happening ma łączyć nową formę głoszenia Słowa Bożego z nabożeństwem mocno zakorzenionym w kościelnej tradycji
  1/4
  przejdź do galerii

  Happening ma łączyć nową formę głoszenia Słowa Bożego z nabożeństwem mocno zakorzenionym w kościelnej tradycji ©Krzysztof Kapica

  Ten katolicki flashmob w Rzeszowie jest już dobrze znany. Od kilku lat organizują go duchowni promujący dzieło nowej ewangelizacji. Happening, podczas którego w najbardziej ruchliwym miejscu miasta śpiewa się bardzo starą, katolicką modlitwę maryjną, ma łączyć nową formę głoszenia Słowa Bożego, taką niezwiązaną z miejscami kultu religijnego, z nabożeństwem mocno zakorzenionym w kościelnej tradycji.

  - Chcieliśmy podkreślić, że nowa ewangelizacja nie wyklucza tradycji i odwrotnie, że tradycję śmiało można wpisać w dzieło nowej ewangelizacji - mówi ks. Daniel Drozd z biura Festiwalu Wiary. - Wychodzimy z tradycyjnych miejsc kultu i modlitwy, żeby trafić do serc ludzi, którzy tam na co dzień nie trafiają. Stąd hala na Podpromiu, dlatego przejścia dla pieszych, dlatego Rynek rzeszowski - dodaje ksiądz Drozd.

  Bo „Litania na okrągłej” to jeden z wielu happeningów poprzedzających i promujących Festiwal Wiary. W jego ramach 12 maja zaplanowano cieszącą się ogromną popularnością akcję „Zagadaj księdza, zaga-daj siostrę”, 17 maja „Wieczór uwielbienia”, a 23 maja, przed Dniem Matki, kolejną „Litanię na okrągłej”. Po to, by uczestnicy mogli pomodlić się wspólnie w intencji mam. Sam finał „Festiwalu Wiary” w tym roku wypada 27-28 maja. Tegorocznymi gośćmi będą ewangelizator świecki Witek Wilk, Adam Czuszel - paulin oraz filmowiec Leszek Dokowicz.

  Szczegółowy program Festiwalu Wiary na stronie www.festiwalwiary.pl.  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (40)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (40) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!