- Nie może być tak, że za 7 mln zł mamy tu takie dziadostwo, a urzędnicy bagatelizują sprawę. Co i raz słyszymy tylko, że problemu nie ma, bo ulica jest na gwarancji i wykonawca naprawi ją gratis. Ale tu nie o to chodzi. Ona powinna być przebudowana tak, aby nie rozsypywała się zaraz po oddaniu do użytku - mówi pan Michał.
Nawierzchnia 3 Maja pozostawia wiele do życzenia
Remont głównego deptaka w Rzeszowie został podzielony na trzy części. Pierwsza z nich objęła ulicę 3 Maja, druga ulicę Kościuszki, a w trzeciej, która jest zapowiadana na kolejne lata, miasto ma odnowić ulicę Grunwaldzką. Dla wszystkich trzech projekty opracowali architekci z Jasła, którzy wygrali konkurs zorganizowany specjalnie z tej okazji przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.
O ile ulica Kościuszki odnowiona w ubiegłym roku prezentuje się znakomicie, to na ul. 3 Maja nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia.
- Już sam efekt docinania kamiennych płyt od początku kłuje w oczy. A do tego dochodzą jeszcze kolejne usterki. Niestety tam, gdzie wykonawca wymienia uszkodzone płyty, efekt poprawek jest mizerny. Kamień ma inny kolor, spoiny się rozsypują, a obrzeża płyt wyglądają, jakby amator ciął je na kolanie
- komentuje nasz czytelnik.
Mieszkańcy zwracają uwagę, że najgorzej jest na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dymnickiego, do ul. Alsa. Problem kilka razy zgłaszaliśmy już rzecznikowi prezydenta Rzeszowa, który powtarza, że ulica jest na gwarancji i zostanie naprawiona.
Wczoraj w imieniu naszych czytelników zwróciliśmy się zarówno do ratusza, jak i Miejskiego Zarządu Dróg o podjęcie bardziej zdecydowanych kroków.
Strabag usunie usterki
Zdjęcia nawierzchni ulicy 3 Maja przesłaliśmy także do biura prasowego firmy Strabag. Tu zapewniają, że usterki zostaną niezwłocznie usunięte. Wykonawca zwraca jednak uwagę, że ulic Kościuszki i 3 Maja nie można porównywać, bo podczas ich przebudowy zastosowano inne technologie.
- My nasze prace wykonaliśmy zgodnie z projektem przekazanym przez miasto. Już w trakcie realizacji zgłaszaliśmy uwagi do technologii. Zastrzeżenia budziły m.in. rodzaj podsypki, brak przestrzeni dylatacyjnych, rodzaj i sposób ułożenia fugi, jak również forma wykończenia płyt kamiennych. Jednak miasto nie zdecydowało się na zmiany, a my byliśmy zobowiązani do realizacji robót zgodnie z dokumentacją
- mówi Anna Cembrzyńska, rzecznik prasowy Strabag.
Do sprawy wrócimy.
WIDEO: Paniaga, czyli święto ulicy 3 Maja w Rzeszowie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Tajemnica Lewandowskiej w Barcelonie. To dzieje się, gdy Roberta nie ma w domu
- Badach WYŚMIANY w "The Voice"! Miało być tak pięknie, a w sieci aż wrze
- Była partnerką Hakiela, rzuciła taniec dla innego. Co dziś robi Magda Soszyńska?
- Córki Roberta Janowskiego wyjechały za granicę. Mało kto wie, czym się zajmują