Oficjalne otwarcie nowego mostu w Czarnej koło Łańcuta!

  Oficjalne otwarcie nowego mostu w Czarnej koło Łańcuta!

  MN

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Oficjalne otwarcie nowego mostu w Czarnej koło Łańcuta!
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Nowy most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 881 na rzece Wisłok zastąpił starą, wysłużoną betonową konstrukcję, która była w fatalnym stanie. Teraz przeprawa przez Wisłok odbywa się nowym odcinek drogi wojewódzkiej i spełnia obowiązujące wymogi transportowe, ma jezdnię o szerokości 6 metrów, a po obu stronach także chodnik i ścieżki rowerowe.
  Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększają balustrady i bariery ochronne. Wybudowany obiekt jest także oświetlony. Najważniejsze jednak, że zwiększyła się jego nośność. Stary most miał ograniczenie do 15 ton, a nowy 50 ton, co umożliwia przejazd nawet dużych ciężarówek.

  Budowa mostu na Wisłoku była zadaniem wchodzącym w zakres większego projektu realizowanego w ramach PRO WP na lata 2014-2020. Wartość robót wyniosła ponad 25 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO to prawie 21 mln zł. Inwestorem było Województwo Podkarpackie - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a Wykonawcą wyłonionym w ramach przetargu - konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "BANIMEX" i AZI-BUD.

  W uroczystym otwarciu mostu, która odbyła się 23 września, uczestniczyli: parlamentarzyści: Halina Szydełko, Kazimierz Gołojuch, Wojciech Buczak, Mieczysław Miazga wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wójt gminy Czarna Edward Dobrzański oraz przedstawiciele okolicznych samorządów. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Ewa Draus. Na otwarcie przyszli także mieszkańcy gminy Czarna oraz dzieci i młodzież szkolna.

  Inwestycja ułatwia komunikację nie tylko mieszkańcom gminy Czarna, ale też całego powiatu łańcuckiego oraz co najważniejsze wszystkim uczniom, którzy codziennie pokonują tę trasę.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo