Oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2011. Gimnazjaliści z Krosna zdali najlepiej

Beata Terczyńska
Szkoły z najlepszym wynikiem egzaminu gimnazjalnego: Część humanistyczna  Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu (48) - 36,54; Gimnazjum w Trześniowie (15) - 36,40; Gimnazjum im. Małego Księcia w Tarnobrzegu (29) - 35,62; Katolickie Gimnazjum im. ks. Markiewicza w Krośnie (31) - 35,58; Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie (126) - 35,34; Gimnazjum Społeczne nr 1 w Rzeszowie (12) - 35,33; Część matematyczno – przyrodnicza  Gimnazjum w Trześniowie	(15) - 39,4; Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie (126) - 37,67; Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu	(48) - 35,23; Katolickie Gimnazjum im. ks. Markiewicza	w Krośnie (31) - 34,19; Gimnazjum Salezjańskie w Przemyślu (58) - 33,55; Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie (248) - 32,91
Szkoły z najlepszym wynikiem egzaminu gimnazjalnego: Część humanistyczna Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu (48) - 36,54; Gimnazjum w Trześniowie (15) - 36,40; Gimnazjum im. Małego Księcia w Tarnobrzegu (29) - 35,62; Katolickie Gimnazjum im. ks. Markiewicza w Krośnie (31) - 35,58; Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie (126) - 35,34; Gimnazjum Społeczne nr 1 w Rzeszowie (12) - 35,33; Część matematyczno – przyrodnicza Gimnazjum w Trześniowie (15) - 39,4; Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie (126) - 37,67; Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu (48) - 35,23; Katolickie Gimnazjum im. ks. Markiewicza w Krośnie (31) - 34,19; Gimnazjum Salezjańskie w Przemyślu (58) - 33,55; Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie (248) - 32,91 Kapica / Białorucki
Znamy wyniki egzaminów gimnazjalnych. Najlepiej wypadli uczniowie z Krosna, Rzeszowa i powiatu brzozowskiego.

Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie wynika, że wśród wszystkich szkół na Podkarpaciu najlepszy wynik w części humanistycznej zdobyło Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.

- Jestem zaskoczony. Wspaniale. Rewelacja - cieszył się Jarosław Dyrda, dyr. niepublicznego gimnazjum z dwoma klasami trzecimi liczącymi po 24 uczniów. - Przed rokiem byliśmy najlepsi w mieście, a teraz w regionie. Wśród uczniów mamy trzech laureatów konkursów z matematyki, fizyki i informatyki, jednego olimpiady gimnazjalne.

SPRAWDŹ
Informacja o egzaminie gimnazjalnym na Podkarpaciu

Gimnazja z najwyższymi wynikami z części humanistycznej na Podkarpaciu

Gimnazja z najwyższymi wynikami z części matematyczno-przyrodniczej na Podkarpaciu

Wyniki uczniów gimnazjów w powiatach na Podkarpaciu

Wyniki uczniów gimnazjów w gminach na Podkarpaciu

Najsłabiej w pow. leskim i bieszczadzkim

Z każdej części można było zdobyć maksymalnie 50 punktów. Średni wynik uczniów na Podkarpaciu z części humanistycznej to 26,99, matematyczno - przyrodniczej - 24,39, a z języka angielskiego - 27,91.

Część matematyczno-przyrodniczą, którą w rym roku zdominowały zadania z biologii, najlepiej napisali gimnazjaliści z Krosna (28,05), Rzeszowa (26,99), pow. brzozowskiego (25,47) i kolbuszowskiego (25,04). Najsłabiej z pow. leskiego (21,77) i jarosławskiego (22,35).

W części humanistycznej, która wypadła znacznie lepiej, uczniowie odpowiadali na pytania na podstawie fragmentu "Pana Tadeusza" z opisem dworu w Soplicowie, "Pieśni Legionów Polskich we Włoszech" i "Monte Cassino" Melchiora Wańkowicza. Pisali rozprawkę, czy patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasie pokoju. Doskonale poradzili sobie z odpowiedziami uczniowie ze szkół w Krośnie (31,28), Rzeszowie (29,42), pow. brzozowskim (28,95) i w Tarnobrzegu (28,43). Najsłabiej w pow. bieszczadzkim (23,45) i jarosławskim (24,64).

- Rokrocznie pytania humanistyczne bardziej pasują uczniom - mówi Zbigniew bury, dyrektor rzeszowskiego wydz. edukacji w UM. - Jestem bardzo zadowolony z wyników swoich szkół. Mamy o 4 punkty więcej od średniej krajowej.

W Krośnie, w którym gimnazjaliści spisali się najlepiej w obu częściach, prym wiedzie Gimnazjum Katolickie. Tu w części humanistycznej średni wynik to aż 35,6, a w matematyczno-przyrodniczej 34,2. Za nim plasują się Gimnazjum nr 4 (32 i 29,4) oraz Gimnazjum nr 3 (32,6 i 28,9).

Arkusze i odpowiedzi z matematyki. Egzamin gimnazjalny 2012

W Rzeszowie najlepsze Prezentki

Za rok zmiany

Egzamin ma być dłuższy, oceniany procentowo, a nie punktowo. W części humanistycznej osobna będzie ocena z polskiego, a osobna z pozostałych przedmiotów, czyli historii i wos. W części matematyczno-przyrodniczej osobna dla matematyki, a osobna dla przedmiotów przyrodniczych. Język obcy zdawany będzie na dwóch poziomach trudności: podstawowym i rozszerzonym.

W stolicy Podkarpacia najlepsze okazało się gimnazjum Sióstr Prezentek. Dobre wyniki miały też gimnazja nr 9, ZS Muzycznych nr 1, 6, 1, 7, 10, 12 . Najsłabiej nr 3 i 4, ale to szkoły z klasami integracyjnymi dla słabszej młodzieży.

Zadowolony był Marian Pietryka, dyr. Gimnazjum nr 9 z najlepszym średnim wynikiem wśród szkół podległych miastu:

- Jestem w pełni usatysfakcjonowany. Oby tak dalej - mówi. - Wiem, że lepsze noty w regionie osiągają szkoły prywatne i katolickie, które mają często po kilkunastu uczniów. Mnie trudno z nimi rywalizować. Egzamin w naszym gimnazjum zdawało prawie 250 uczniów.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego wRzeszowie, Przemyślu, Mielcu i Krośnie.

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
jaga

Te wyniki nie są miarodajne. W mojej szkole okazało się, że ludzie po odwołaniach podostawali sporo punktów, a jedna osoba miała "zgubione" 5 punktów. I co dalej? Sprawdzało tylko pare osób, ni9e wiem co z reszta. Teraz żałują, że sie nie odwoływali. Nikomu nie mozna ufać

M
Mash

Gdyby nie Nowiny, to człowiek by nawet o tym nie wiedział. Ani k24, ani krosno.pl nie podadzą takiej informacji. Powód? Katolik, szkoła niepubliczna jest na czele... A jaka jest polityka oświatowa władz, to każdy zainteresowany wie.

H
He

Jak można tak durne rankingi tworzyć !
Co do I LO w Przemyślu to logiczne bo przyjmują tylko dzieci ze zdolnościami i dobrze uczącymi się.
Inaczej by było jakby przyjęli dzieci słabsze w nauce i daliby radę je nauczyć, w co szczerze wątpię, bo są przyzwyczajeni do "grzecznych" dzieci.
Ale ranking przecież TO JEST COŚ ! - NO COMMENT !!!

j
jmb

Prawda statystyczna małych liczb: "Gdy z psem idę na spacer to średnio mamy po trzy nogi i pół ogona"

O
Obserwator

Nie zwalajcie winy za złe wyniki na uczniów ani nauczycieli,tylko na Ministerstwo Edukacji za zły program nauczania!

j
jaaa

to wizytówka nauczycieli....chyba w takim razie w bieszczadzkim trzeba wymienic nauczycieli...

g
gosc

Czemu dzieci z bastionów Platformy znowu najgorzej zdały egzaminy?

Dodaj ogłoszenie