MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oglądasz film w Galerii Rzeszów? Dłużej zaparkujesz za darmo

Beata Terczyńska
Archiwum Galerii Rzeszów
Każdy kto, przyjedzie do kina Helios w Galerii Rzeszów będzie mógł parkować bezpłatnie 4 godziny, zaś osoby korzystające z fitnessu przez 3 godziny.

Pisaliśmy, że usytuowana w centrum miasta Galeria Rzeszów uruchamia w poniedziałek automatyczny system parkingowy. Pierwsze dwie godziny postoju będą bezpłatne. Za każdą kolejną opłata wyniesie 2 zł.

– W związku z ogromną liczbą uwag dotyczących braku miejsc parkingowych wprowadzamy standard obowiązujący w większości dużych obiektów handlowych w Polsce, czyli bezpłatne 2 godziny parkowania i odpłatność za następne – tłumaczy Piotr Bugała, dyrektor infrastruktury Galerii Rzeszów.

– System parkingowy zacznie działać od 10 lipca. Kwota opłaty jest mniejsza, niż w innych miastach wojewódzkich. Porównywalną stosuje Olsztyn - dodaje.

Zaznacza, że Galerię Rzeszów odwiedziło w zeszłym roku 9 mln osób. Średnio klienci spędzają w obiekcie od 20 minut do 1,5 godziny. Szczyt ruchu zaczyna się w południe i kończy koło 18. Galeria zaoferuje też najemcom powierzchni kartę abonamentową na parkowanie, co jest standardem w tego typu rozwiązaniach.

Jak informuje Galeria Rzeszów, klienci od dłuższego czasu zwracali uwagę na ograniczenie dostępu do wolnych miejsc parkingowych. Szczególnie od chwili uruchomienie płatnej strefy parkingowej w mieście.

– Problem z parkowaniem narósł do tego stopnia, że zostaliśmy po prostu zmuszeni do zwiększeniu rotacji samochodów na parkingu – tłumaczy Piotr Bugała. – Takie rozwiązanie stosują samorządy i handlowcy w innych miastach. W świetle dostępnych analiz i danych statystycznych kwestia wprowadzenia regulacji ruchu na naszym parkingu była wręcz nieunikniona.

Powołuje się na badania zachowań komunikacyjnych ludności w Polsce, przeprowadzonego w 2015 r. przez Główny Urząd Statystyczny na grupie blisko 18 tys. osób. Wynika z nich, że Rzeszów i Poznań to dwa miasta wojewódzkie, w których podróż autem po zakupy jest popularniejsza, niż w innych ośrodkach.


ZOBACZ TEŻ: Kupcy chcą dalszego zmniejszenia opłat za parkowanie w Przemyślu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24