Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogłoszono laureatów konkursu Innowator Podkarpacia 2022

apl
Laureaci, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz organizatorów konkursu
Laureaci, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz organizatorów konkursu Fot. apl
Po raz 23. wręczono zwycięzcom statuetki Innowatora Podkarpacia. To gest uznania dla podkarpackich firm za wyjątkowe działania na rzecz innowacyjności w regionalnej przedsiębiorczości.

Cele konkursu Innowator Podkarpacia określił, witając laureatów i gości uroczystości, Grzegorz Tabisz, kierownik Centrum Transferu Technologii i Innowacji oraz ośrodka Enterprise Europe Network w RARR S.A.: promocja innowacyjności wśród podkarpackich przedsiębiorstw, wyszukiwanie i promocja firm, wdrażających innowacyjne rozwiązania, zachęcanie przedsiębiorców do różnego rodzaju inicjatyw, które mają za zadanie wspierać innowacyjność, przez co wspierają rozwój gospodarczy regionu, zasobność jego i jego mieszkańców.

Laureatów określa specjalne jury, w skład którego wchodzą naukowcy Politechniki Rzeszowskiej. W 2022 do rywalizację o miano Innowatora stanęło 25 przedsiębiorców, którzy zgłosili rozmaite formy innowacyjności w swoich firmach. Regulamin konkursu przewiduje, iż w osobnych kategoriach oceniane są mikro, małe i średnie firmy.

  • W kategorii mikroprzedsiębiorstw (zatrudniających do 9 pracowników) w tym roku konkursowym laureatem został Windoormatic Sp. z o.o. w Rzeszowie. Jury doceniło autorski pomysł firmy „Podwaliny oraz konstrukcje purenitowe”. Odbierając nagrodę przedstawiciel firmy tłumaczył, że purenit jest bardzo twardym materiałem termoizolacyjnym, nie chłonącym wody i nie wchodzącym w reakcję ze związkami chemicznymi, występującymi na budowach.
  • Spośród małych przedsiębiorstw (9 - 49 zatrudnionych) jury palmę pierwszeństwa przyznało firmie G&G za rozwiązanie Cold Cell, które współpracuje z systemami fotowoltaicznymi, zwiększając bezpieczeństwo ich użytkowania. Właściciele firmy zapewniali, że Cold Cell będzie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje.
  • Wśród średnich przedsiębiorstw (do 250 zatrudnionych) najwyższe uznanie jury zdobył pomysł firmy Eco – Line Sp. z o.o. i jej „Zrobotyzowana kabina do malowania proszkowego”. Firma ponad dwie dekady działa w branży lakierniczej, a zrobotyzowana kabina jest dowodem na to, że firmie zależy na wdrażaniu rozwiązań praktycznych, energooszczędnych i proekologicznych.

- I mamy jeszcze wyróżnienie za ciekawy pomysł - zaczął prezentację Grzegorz Tabisz. - To dla Relavii spółki z o.o za „Eko-marinę”.

Spółka z Polańczyka wymyśliła interaktywny basen nad Zalewem Solińskim: miejsce wypoczynku dla wszystkich, proponujące atrakcje wodne, wypożyczalnię sprzętu, baseny pływające, plażę oraz restaurację z tarasem widokowym. A użytkownicy mogą jeszcze skorzystać ze specjalnej aplikacji, pozwalającej wirtualnie zwiedzać cały Zalew Soliński.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się minionego piątku w Podkarpackim Parku Naukowo – Technologicznym „Aeropolis” w Jasionce. Organizatorem konkursu jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Integralną częścią wydarzenia były prelekcje o możliwościach pozyskania unijnych funduszy na rozwój podkarpackich przedsiębiorstw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24