Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Niedźwiadki Sanok przegrały z Tychami i odpadli z rywalizacji [ZDJĘCIA]

UKS Niedźwiadki Sanok – MOSM Tychy 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
UKS Niedźwiadki Sanok – MOSM Tychy 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) Tomasz Sowa
Dwie wygrane nie wystarczyły hokeistom Niedźwiadków Sanok do awansu do półfinalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Podkarpackie 2018. W Arenie Sanok gospodarze przegrali z MOSM-em Tychy 2:3.

Sanoczanie po dwóch dniach zmagań byli liderami tabeli grupy B i głównymi kandydatami do gry w półfinale. W ostatniej kolejce jednak ulegli drużynie MOSM Tychy 2:3 i do awansu zabrakło im jednego punktu.

Podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza wygrali pierwszą tercję 1:0 i niemal przez całą drugą prowadzili. Niestety w 39. minucie stracili bramkę wyrównującą. Najgorsze były jednak dwie minuty trzeciej tercji, w których rywale zdobyli dwie kolejne bramki. W ostatniej minucie meczu kontaktowe trafienie zaliczył Louis Miccoli, ale była to bramka tylko na otarcie łez.

Wyniki 3 dnia OOM w Arenie Sanok:
Grupa A:

UKS Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 5:6k (4:1, 1:2, 0:2, 0:0, 0:2k)
MMKS Podhale /Cracovia – MKS Sokoły Toruń 3:4k 0:1, 3:1, 0:1, 0:0, 2:3k)
Pierwsze miejsce w grupie zajęło Jastrzębie (7 punktów), drugie Toruń (6), trzecie Sosnowiec (4), a tabelę zamknął zespół Podhale/Cracovia (1).

Grupa B:TMH Polonia/Zryw Ruda Śl. – GKS Stoczniowiec Gdańsk :1 (1:1, 4:0, 1:0)
Pierwsze miejsce w grupie zajął zespół Bytom/Ruda Śl. (7 punktów), drugie ekipa Tychów (6), trzecie z Sanoka (5), a tabelę zamknęła drużyna z Gdańska (0).

W półfinałach zmierzą się Jastrzębie z Tychami oraz Toruń z Polonią Bytom/Zryw Ruda Śl. Piątek jest dniem wolnym w rozgrywkach hokeja. W sobotę odbędą się półfinały o godzinach 13 i o 16. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę o 11, a zaraz po nim rozegrany zostanie finał.