Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Niedźwiadki Sanok zaczęły od wygranej [ZDJĘCIA]

Dziś w Sanoku rozpoczęła się rywalizacja hokeistów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Podkarpackie 2018. Ekipa gospodarzy Niedźwiadki Sanok jest pierwszym liderem grupy B.

Niedźwiadki Sanok po zaciętej walce pokonały w Arenie Sanok Stoczniowiec Gdańsk 4:3. Podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie, bo po niewiele ponad kwadransie przegrywali 0:1, ale ten stan rzeczy nie trwał długo. Dwa trafienia Macieja Witana, pierwsze tuż przed końcem pierwszej tercji, a drugie kilka minut po rozpoczęciu kolejnej, wyprowadziły gospodarzy na prowadznie.

Na 3:1 podwyższył Łukasz Łyko i sanoczanie poczuli się chyba zbyt pewni siebie. Kontaktowa bramka Bartosza Wołoszyka jeszcze bardziej rozochociła gości z Gdańska. Na piętnaście minut przed końcem meczu, grający w podwójnej przewadze gdańszczanie wyrównali. Na szczęście drużyna z Sanoka w porę wzięła się w garść i dzięki trafieniu Szymona Fusa zaksięgowała komplet punktów.
W drugim meczu grupy B: Polonia Bytom/Zryw Ruda Śl. pokonała MOSM Tychy 3:2.