Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Brązowy medal dla sanockiej sztafety [ZDJĘCIA]

Konrad Karaś
Zawodnicy short-tracku dostarczyli kibicom wielu emocji
Zawodnicy short-tracku dostarczyli kibicom wielu emocji Tomasz Sowa
Łyżwiarki szybkie na torze krótkim, reprezentujące klub MOSiR Sanok, zdobyły dla Podkarpacia piąty krążek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W ostatnim dniu zawodów short-trackowych w sanockiej Arenie brąz w sztafecie na 2000 metrów w kat. juniorki wywalczyły: Nikola Maślanka, Maja Bodnar i Julia Królicka. Reprezentantki MOSiR-u Sanok były przygotowywane do młodzieżowej Olimpiady przez trenerów Romana i Michała Pawłowskich.

Juniorską rywalizację w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze w Sanoku zdominowała Juvenia Białystok. Zawodnicy klubu z Podlasia zdobyli w różnych kategoriach aż 38 medali.

Wiele emocji jeszcze przed nami

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży potrwa jeszcze przez prawie trzy tygodnie. W Zakopanem i w Suchym w woj. małopolskim odbędą się zawody snowboardowe (23.02 i 6-8.03); w Ustrzykach Dolnych i Wańkowej wystartują narciarze alpejscy (26.02-4.03), w Starym Smokovcu na Słowacji saneczkarze (27-3.03), a w Łańcucie koszykarki (26.02-3.03) i w Przemyślu koszykarze (7-12.03).

Warto dodać, że zaplanowane w Ustjanowej Górnej k. Ustrzyk Dolnych zawody w narciarstwie biegowym zostały przełożone. Powodem - niekorzystna sytuacja pogodowa.

- O nowym terminie poinformujemy natychmiast, gdy warunki śniegowe ulegną wystarczającej poprawie - informują organizatorzy.

Wielce prawdopodobne, że zawody w narciarstwie alpejskim również nie odbędą się w wyznaczonym terminie.

W klasyfikacji medalowej OOM na pierwsze miejsce wysunęło się Podlasie. Wszystkie medale sportowców z tego województwa były zdobyte wyłącznie w short-tracku. Na drugim miejscu w zestawieniu medalowym plasuje się woj. mazowieckie (38 krążków), a na trzecim woj. małopolskie (23). Podkarpacie jest 12. (5 medali).