Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Worek medali panczenistów

Piotr Michalski (na zdjęciu z prawej) zdominował finałī OOM 2014.
Piotr Michalski (na zdjęciu z prawej) zdominował finałī OOM 2014. archiwum
Piotr Michalski z Górnika Sanok zdominował finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014.

Piotr Michalski z Górnika Sanok wygrał cztery z pięciu konkurencji, a w tej ostatniej był drugi, wygrał też klasyfikację w wieloboju ze sporą przewagą nad resztą stawki.

Michalski był bezkonkurencyjny wśród juniorów starszych na dystansach 500, 1500, 3000 i 5000 metrów, jedynie w ostatnim swoim starcie na 1000 metrów znalazł lepszego od siebie. Złota też okazała się sanocka drużyna z Michalskim w składzie, tu wspierali go Damian Struś i Łukasz Załączkowski.

Bardzo dobre wyniki notowali też juniorzy młodsi z Górnika Sanok. Tu medalami dzielili się trzej zawodnicy.

Najlepszy ostatecznie w wieloboju był Dawid Burzykowski z PTT Zakopane przed sanoczanami Konradem Radwańskim (2 złota, srebro i brąz) i Marcelem Drwięgą (złoto i 2 brązy).

Brązowy Adam Ruda

3. miejsce na skoczni K-120 i 4. miejsce na skoczni K-95 zajął zawodnik Zakucia Zagórz Adam Ruda. Skoczek z Podkarpacia, występujący w kategorii juniora, miał bardzo mocną konkurencją z Krzysztofem Biegunem, Aleksandrem Zniszczołem i mistrzem świata juniorów Jakubem Wolnym na czele.

Na skoczni K-95 do medalu zabrakło mu 1 punktu. 5. miejsce na skoczni K-95 wśród juniorów młodszych zajął inny skoczek Zakucia Michał Milczanowski.