Pech gubinianek

(dob)
- Już w inauguracyjnym meczu z gospodyniami imprezy kontuzji kolana doznała nasza czołowa zawodniczka Ludwika Kościuk, co być może pozbawiło nas zwycięstwa i awansu do finału - mówi trenerka Sparty ZSLiT Gubin Ewa Barłóg.

Juniorki z Gubina wystąpiły w turnieju półfinałowym w Płocku, gdzie w pierwszym meczu uległy miejscowej Jutrzence 24:27 (11:14). - To rzeczywiście pech, bo Kościuk to nasza czołowa snajperka - argumentuje trenerka Sparty ZSLiT. - Jej występ w turnieju skończył się już po 10 minutach, choć i bez niej walczyliśmy dzielnie, prowadząc do 51 minuty 22:21. Niestety, w końcówce spotkania nie wykorzystaliśmy czterech szans i nie utrzymaliśmy przewagi.

W drugim spotkaniu gubinianki przegrały z Pogonią Szczecin 16:34 (5:10), a w ostatnim pokonały Beskid Nowy Sącz 39:27 (21:10). Końcowa kolejność: 1. Jutrzenka - 6 pkt., 2. Pogoń - 4, 3. Sparta ZSLiT - 2 (bramki 79:88), 4. Beskid - 0. Gole dla Sparty w całym turnieju zdobyły: Kwiecień 25, Szymańska 17, Kostka 11, Świtalska 9, Stachowiak i A. Woryta po 6, Bednarska 3, Wieczorek i Kościuk po 1. Grały także: M. Woryta oraz bramkarki Wosik i Pietraszek.