Ogrodnik wrócił i pomógł Błękitnym Ropczyce uratować punkt w meczu z Izolatorem Boguchwała [RELACJA]

Cezary Kassak
Kuba Zegarliński
- Odczuwamy lekki niedosyt, ale remis jest sprawiedliwy - ocenił po meczu Michał Kachniarz, trener Izolatora.

Już do przerwy pojedynek był wyrównany, mimo wszystko to drużyna z Ropczyc była wtedy ciut groźniejsza w ofensywie. Bramkarza gospodarzy dwukrotnie strzałami z dystansu niepokoił Mariusz Wiktor. Błękitni wykonywali też kilka rzutów rożnych i po jednym z nich objęli prowadzenie. Najpierw niecelnie główkował Bartosz Darłak, goście jednak utrzymali się przy piłce i po chwili Maciej Kozicki posłał futbolówkę do siatki.

„Izolacja”, która w lidze zaliczyła ostatnio minimaraton (4 mecze w 11 dni), w drugiej połowie wyraźnie się ożywiła. - To już nie pierwszy mecz w tym sezonie, kiedy lepiej prezentujemy się po przerwie - zauważył Michał Kachniarz. Gola na 1:1 strzelił Marcin Dec; dosłownie kilkadziesiąt sekund wcześniej, będąc w dogodniejszej sytuacji, ostemplował poprzeczkę. Biało-zieloni dalej atakowali i zmusili do błędu Bartosza Waszczuka. Ropczycki obrońca zgubił piłkę, a po tym, jak z prawej strony dośrodkował Kacper Rączka, Michał Daniel huknął bez przyjęcia i zrobiło się 2:1.

W 71. minucie trener Andrzej Szymański desygnował do gry Michała Ogrodnika. Trapiony kontuzjami eks-piłkarz Resovii zaraz po wejściu na boisko wydatnie pomógł swojej nowej-starej drużynie (jest wychowankiem Błękitnych) uzyskać bramkę wyrównującą. Jak na tacy wyłożył piłkę Hubertowi Siepierskiemu, który z bliska dopełnił tylko formalności. - Cieszę się, że pomogłem, takie było moje zadanie. To mój pierwszy mecz i raczej nie jestem jeszcze gotowy do gry przez pełne 90 minut - zaznaczył Ogrodnik.

Końcówka sobotniego spotkania była bardzo emocjonująca. Nikt nie kalkulował, oba zespoły walczyły o całą pulę, na atak odpowiadały atakiem. Mimo że pod jedną i pod drugą bramką parę razy było gorąco, rezultat nie uległ już zmianie.

Izolator Boguchwała - Błękitni Ropczyce 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kozicki-głową 40, 1:1 Dec 55, 2:1 Daniel 69, 2:2 Siepierski 73.

Izolator:
Ziobro 6 - Wilk 6, Gajdek 6, Bogacz 6, Lelek 5 - Dec 6 (65 Worosz), Penar 6, Ciemierkiewicz ż 6, Pikiel 5 (71 H. Rączka) - K. Rączka 6 (76 Wania), Daniel 6. Trener Michał Kachniarz.

Błękitni: Flasza 5 - Świętoń 6, Darłak żżcz [po meczu, okazywanie niezadowolenia z decyzji sędziego] 6 (85 Pazdan), Waszczuk 5, Kmiotek ż 6 - Orzech 6 (71 Ogrodnik), Kozicki 6 (63 Kukla), Kot ż 5 (60 Piwowar), Majcher ż 6, Siepierski 6 (79 Kosiba ż) - Wiktor 6 (90+2 Cach). Trener Andrzej Szymański.

Sędziował Gawron 6 (Mielec). Widzów 180.