Około 2 tysięcy biegaczy na Łemkowyna Ultra-Trail. Najdłuższa trasa, z Krynicy do Komańczy, liczyła 150 kilometrów [DUŻO ZDJĘĆ]

Tomasz Jefimow
Zakończyła się rywalizacja biegaczy na trasach Łemkowyna Ultra-Trail. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce. I zarazem najtrudniejszy z górskich ultramaratonów, jedyny, który odbywa się jesienią. Trasa wiedzie czerwonym szlakiem. Zawodnicy mają do pokonania 30, 48, 70, 100 lub 150 kilometrów.

Uczestnicy Łemkowyna Ultra-Trail w tym roku mieli dobrą pogodę. Było pięknie i słonecznie, przeszkadzał jedynie silny wiatr. Pokonując trasę czerwonego szlaku można było zachwycić się złotą jesienią w Beskidzie Niskim.

Najdłuższy odcinek Łemkowyna Ultra-Trail liczy 150 km i prowadzi z Krynicy do Komańczy. Na tą trasę zawodnicy wybiegli o północy z piątku na sobotę. Pozostałe to: 100 km (z Krynicy do Iwonicza-Zdroju), 70 km (z Chyrowej do Komańczy), 48 km (z Iwonicza-Zdroju do Komańczy), 30 km (z Puław do Komańczy).

Tegoroczny zwycięzca ŁUT 150 - Piotr Uznański - na pokonanie 150 kilometrów potrzebował 16 godz. 45 in i 3 sek. Drugi na mecie zameldował się Sławek Gawlik, trzeci - Kamil Dąbrowski.

Wśród kobiet na tym dystansie triumfowała Kinga Kwiatkowska (20 godz. 42 min i 55 sek.). Druga przybiegła Aneta Ściuba, a trzecia Martina Dvorakova.

Ostatni zawodnicy na metę ŁUT 150 dobiegli w niedzielę przed południem.

100-kilometrową trasę najszybciej pokonała Lucyna Walaszczyk (12 godz. 50 min. i 16 sek.), drugie miejsce wśród kobiet zajęła Nina Graboś, a trzecie - Lenka Wagner.

Wśród mężczyzn najszybciej z tym dystansem poradził sobie Bartłomiej Matysiak (12 godz. 54 min. i 56 sek.), drugi był Luuk Van Der Jagt, trzeci - Michał Asperski.

Na dystansie 70 kilometrów zwyciężył Tomasz Skupień (6 godz. 5 min. i 3 sek.), drugi - Maciej Dombrowski, a trzeci - Karol Ziajka.

Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Solińska (6 godz. 47 min i 19 sek.), drugie miejsce zajęła Kamila Grzelak, a trzecie - natalia Paulina Bartosz.

Łemko Maraton (48 km) wygrał Tomasz Kobos (3 godz. 47 min. i 40 sek.). Drugi był Kacper Piech, trzeci - Michał Brysz. Wśród kobiet pierwsza na linię mety w Komańczy wbiegła Anna Kesler (4 godz. 34 min. i 48 sek.), druga - Danuta Gomolińska, a trzecia - Regina Krenzel.

Na Łemko Trail (30 km) najszybszy był Adrian Bednarek (2 godz. 3 min. i 29 sek.), drugi na mecie zameldował się Kamil Leśniak, trzeci - Kacper Kościelniak. Trasę z Puław do Komańczy najszybciej przebiegła Weronika Kozioł (2 godz. 43 min. i 13 sek.), druga była Zuzanna Głombiowska, trzecia - Agata Dobromilska.