Okręgowy Puchar Polski. Cosmos Nowotaniec i Karpaty Krosno zgodnie awansowali do finału

Tomasz Paryś
Mimo trudnych warunków do gry, Cosmos bardzo dobrze poradził sobie w Rymanowie.
Mimo trudnych warunków do gry, Cosmos bardzo dobrze poradził sobie w Rymanowie. Krzysztof Paryś
Nie było niespodzianek w półfinałowych spotkaniach Pucharu Polski na szczeblu okręgu Krosno. Zgodnie z przewidywaniami do finału awansowały Karpaty Krosno i Cosmos Nowotaniec. Finał zaplanowany jest na 17 maja 2023 r. Miejsce tego pojedynku nie jest jeszcze znane.

Cosmos Nowotaniec od początku spotkania narzucił rywalom swój styl gry, a dominacja nad zespołem z Rymanowa nie podlegała żadnej dyskusji. Efektem tego były trzy gole w pierwszych 45 minutach meczu. Lepiej w drugą połowę weszli gospodarze tworząc kilka dogodnych okazji na zmianę wyniku, ale golkiper Geoffrey Agbolossou popisywał się wybornymi interwencjami. Skapitulował dopiero po uderzeniu Filipa Brożyny na kwadrans przed końcem spotkania. W ostatnich 10 minutach każda akcja Cosmosu kończyła się celnym strzałem na bramkę Patryka Brzany, który musiał jeszcze trzy razy wyciągać piłkę z siatki.

Start Rymanów – Cosmos Nowotaniec 2:8 (0:3)

Bramki: 0:1 Mykytsey 5, 0:2 Longe 38, 0:3 Diaz 44, 0:4 Bohomaz 63, 0:5 Yavorskyi 71, 1:5 Brożyna 75, 1:6 Khomchenko 82, 1:7 Pena 85, 2:7 Rafał Nikody 89-karny, 2:8 Bohomaz 90.

Start: Brzana - Gierlasiński, Litarowicz żk (70 Brożyna), Salyuk żk, Szczurek żk - Majewski żk, Wojtasik żk, Lebedzeu - Rafał Nikody, Sęp, Radosław Nikody (82 Muzyka). Trener Kamil Walaszczyk.

Cosmos: Agbolossou - Zastavnyi (61 Pena), Gomułka (65 Petryk), Mykytsey, Nahornyi żk - Kalemba (46 Bohomaz), Pieszczoch, Demianenko (65 Roslyakow), Diaz - Laskowski (46 Yavorskyi), Longe (46 Khomchenko żk). Trener Grzegorz Pastuszak.

Sędziował Kozner (Krosno). Widzów 300.

W drugim meczu półfinałowym Karpaty Krosno mierzyły się z LKS-em Czeluśnica. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, autorstwa Edvarda Kobaka z rzutu karnego. Na kolejne gole swojego zespołu, kibice z Krosna musieli czekać do 82. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy gracz drużyny Szymon Dziadosz. W ostatnich sekundach meczu dał o sobie znać jeszcze Kamil Radulj. Obaj strzelcy pojawili się na boisku w drugiej części gry, zapewniając Karpatom awans do finału Okręgowego Pucharu Polski.

LKS Czeluśnica – Karpaty Krosno 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Kobak 41-karny, 0:2 Dziadosz 82, 0:3 Radulj 89.

Czeluśnica: Wanat - Dworzański, Sabik żk, Musiał, Kasperkowicz - Tłuściak (72 Stasz), Gonzalez (46 Gogosz), Zięba, Perez (72 Kozicki) - Munia, Kuzio żk. Trener Szymon Gołda.

Karpaty: Perchel - Smoleń (46 Stasik), Gul, Duda, Baran żk (46 Stasz) - Jędryas (65 Król żk), Kloc (65 Radulj), Głód żk (46 Szafran) - Kobak (65 Dziadosz), Fundakowski żk, Wajs. Trener Dariusz Liana żk.

Sędziował Kijowski (Krosno). Widzów 250.