Okręgowy Puchar Polski. Watkem Korona Bendiks Rzeszów wyeliminowała Stal II Mielec

Krzysztof Kapica
W półfinałowym spotkaniu Podokręgów Rzeszów-Dębica Watkem Korona Rzeszów pokonała rezerwy Stali Mielec.

Koroniarze bardzo dobrze zaczęli mecz w Mielcu, bo już po 10 minutach prowadzili 2:0 po dwóch golach Mateusza Jędryasa.

- Po tym dobrym początku oddaliśmy trochę pole rywalowi, strzelili gola i mieli nawet jeszcze kilka innych sytuacji

- mówił po meczu trener rzeszowian Grzegorz Żyła.

Jednak w drugiej części gry można powiedzieć, że Korona z powrotem odnalazła swój rytm i strzeliła dwa kolejne gole.

- Wprowadziliśmy pewne roszady w przerwie i to odniosło skutek - dodał Grzegorz Żyła.

Rzeczywiście śmiało można powiedzieć, że trener 3-ligowca dokonał dobrych zmian, bo gole zdobyli obaj wprowadzeni zawodnicy: Karol Cholewa i Eryk Galara.

Stal II Mielec - Watkem Korona Bendiks Rzeszów 2:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Jędryas 3, 0:2 Jędryas 10-karny, 1:2 Kardyś 30, 1:3 Cholewa 75, 1:4 Galara 80, 2:4 Kardyś 82.

Stal: Al-Ani - Buczek, Łebek, Osuch, Wyparło, Pyryt, Poreba, Lonczak (55 Mikiera), Guca (68 Wójcik), Pyryt, Kardyś. Trener Sebastian Bajorek.

Korona: Gnatek - Persak (46 Cholewa), Kocój, Drozd, Kardyś, Karwacki, Sławecki (46 Galara), Maślany (77 Mazur), Wiktor ż (70 Kałaska), Nieckarz, Jędryas (30 Kawalec). Trener Grzegorz Żyła.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0