Opinie po meczu Developres Rzeszów – ŁKS Łódź: Rzeszów zagrał z nami chyba swój najlepszy mecz

Developres Rzeszów pokonał u siebie ŁKS Łódź 3:2.
Developres Rzeszów pokonał u siebie ŁKS Łódź 3:2. krzysztof kapica
- Mogliśmy ten mecz zakończyć wcześniej, bo mieliśmy okazje. Prowadziliśmy i w drugi i czwartym secie, ale taka jest siatkówka – mówi Stehane Antiga, trener Developresu Bella Dolina Rzeszów, który w meczu 3. kolejki Tauron Ligi siatkarek ograł 3:2 ŁKS Łódź.

Paulina Maj, libero ŁKS-u Łódź

Miałyśmy krótki czas na przygotowanie się do tego meczu, ale uważam, że jest progres w porównaniu do meczu z Radomką i każdy krok naprzód nas cieszy. Musimy lepiej zacząć się rozumieć, lepiej wykonywać wszystkie elementy i być bardziej cierpliwym. Rzeszów też nie miał za dobrych dwóch pierwszych meczów, ten z nami był chyba najlepszy w ich wykonaniu. My trzeci mamy przed sobą i wierzę, że będzie jeszcze lepszy.

Stephane Antiga, trener Developresu

Mogliśmy ten mecz zakończyć wcześniej, bo mieliśmy okazję i w drugim i w czwartym prowadziliśmy, ale taka jest siatkówka, A ŁKS ma argumenty, jest mocną drużyną. Są w stanie robić punkty seriami. My musimy uczyć się tego, żeby wygrywać seta kiedy jest taka możliwość, jak dzisiaj. Jestem zachwycony, bo wygraliśmy, choć mieliśmy dużo problemów w ataku, Bardzo dobra była nasza zagrywka, to chyba był nasz najlepszy element w tym meczu.

Magdalena Jurczyk

Miałyśmy kryzysowy moment, bo prowadziłyśmy, miałyśmy możliwość zakończenia meczu w czwartym secie, niestety chwila rozluźnienia, błędy i rywalki doprowadziły do piątego seta. Na szczęście w nim zmotywowałyśmy się jeszcze bardziej. Skończyłyśmy ważne akcje, grałyśmy dużo lepiej i mogłyśmy się cieszyć ze zwycięstwa. Straciłyśmy dwa punkty, ale najważniejsze jest zwycięstwo.

Developres Rzeszów wygrywa u siebie z ŁKS Łódź 3:2.

Developres Rzeszów wygrywa u siebie z ŁKS Łódź 3:2

Julia Bińczycka

Jak to w siatkówce, wszystko może się wydarzyć, zwłaszcza w żeńskiej. Jak jedna drużyna zrobiła przewagę, to druga ją doganiała i tak, jak wynik pokazuje, było dość wyrównanie. Cieszę się z wygranej i z tego, że dostałam szansę. Na odprawach miałyśmy wszelkie możliwe informacje na temat przeciwniczek. Indywidualnie miałyśmy rozpracowaną każdą zawodniczkę. Nie było zbyt wiele materiału na temat tego, jak gra drużyna, ale miałyśmy fragmenty z ich wcześniejszych spotkań indywidualnie. Trener mimo to uczulał, że musimy być gotowe na to, że będą w tamtej drużynie zmiany i musimy być gotowe na różne warianty.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0