OPTeam Stolaro Resovia odkuła się po derbach. Ponad 100 punktów w meczu z Iskrą Częstochowa

Bartosz Czerwonka rozegrał swój najlepszy mecz w barwach rzeszowskiej drużyny
Bartosz Czerwonka rozegrał swój najlepszy mecz w barwach rzeszowskiej drużyny Łukasz Solski
OPTeam Stolaro Resovia nie zawiodła swoich kibiców i w meczu 8. kolejki 2. ligi pokonała u siebie Iskrę Częstochowa 103:78. Najskuteczniejszy basket "Wilki" pokazały w drugiej kwarcie. Graczem meczu był Bartosz Czerwonka

Po bolesnych derbach w Przemyślu (53:84) rzeszowianie bardzo chcieli poprawić sobie humory, ale pierwsze minuty sugerowały, że będzie z tym nie lada kłopot. Ekipa spod Jasnej Góry świetnie weszła w mecz i w połowie pierwszej kwarty prowadziła 16:3. Resoviacy w końcu się jednak obudzili i zaczęli odrabiać straty. Przy stanie 15:19 trener gości poprosił o przerwę, ale nie wybiła ona resoviaków z uderzenia i po 10 minutach sytuacja była opanowana.

Na otwarcie drugiej ćwiartki Bartosz Czerwonka wycelował zza łuku, Tomasz Krzywdziński trafił za 2 i gospodarze nabrali wiatru w żagle. Iskra starała się odgryzać, jednak czerwonka nadal trafiał z dystansu, jego koledzy także nie próżnowali, wszyscy pracowali w defensywie, toteż w 17. Straty częstochowian były już pokaźne (33:50).

Ekipa znad Wisłoka ani myślała zwalniać tempo. Piłka nadal dziurawiła kosz Iskry, co przełożyło się na okrągłe 20 punktów zapasu po dwóch odsłonach (59:39).

Drugą połowę dwoma przymiarkami za dwa rozpoczął Adrian Warszawski, Czerwonka po raz kolejny przymierzył zza linii 6.75, a że przyjezdni nic na to nie odpowiedzieli, na tablicy zapalił się wynik 66:39. To była zaliczka, która już właściwie przesądzała sprawę. Iskra walczyła, w pewnym momencie "zeszła" poniżej 20 punktów, ale nasza ekipa kontrolowała sytuację. Setne punkty zaliczył Wojciech Wątroba, a wynik meczu ustalił Łukasz Argasiński, które swoje jedyne punkty uzyskał rzutem za trzy.

Za tydzień przed rzeszowianami zadanie trudniejsze, bo zmierzą się na wyjeździe z Mickiewiczem Katowice.

OPTeam Stolaro Resovia - Iskra Częstochowa 103:78 (24:21, 35:18, 21:23, 23:16)

OPTeam Stolaro Resovia: Szpyrka 7, Mamcarczyk 15 (2x3, 6 as.), Wątroba 15 (1x3, 12 zb., 2 bl.), Czerwonka 25 (5x3, 5 prz.), Warszawski 18 oraz Gumiński 7 (1x3, 8 as., 5 str., 5 prz.), Krzywdziński 13 (1x3), Argasiński 3 (1x3), Krupa 0, Rajchert 0. Trener Łukasz Lewkowicz.

Iskra: Zadęcki 14 (2x3), Płaczek 16 (4x3, 7 str., 4 prz.), Kotlewski 4, A. Michalak 7 (10 str., 2 bl.), Fomiczow 22 (1x3, 8 zb.) oraz Cieślak 3 (1x3), Czekaj 9 (1x3), W. Michalak 3 (1x3), Muskała 0, Raszewski 0. Trener Dragan Ristanović.