Orzeł gromi u siebie. Popis Pawła Piątka

Grzegorz Kostka
Archiwum
Piłkarze Orła Przeworsk otrząsnęli się po porażce w derbach z Sokołem Sieniawa i z przytupem rozpoczęli sezon na swoim stadionie. Efektownie pokonali Hetmana Zamość.

Losy meczy rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszych 30 minutach. Orzeł w tym okresie z kilku stworzonych sobie sytuacji, trzy zamienił na gole. Wpierw w sytuacji sam na sam do bramki trafił Paweł Piątek. Dziesięć minut później ponownie napastnik Orła pokonał bramkarza gości tym razem po podaniu Mateusza Skały. Kibice jeszcze nie skończyli bić brawo jak Kamil Kołodziej przelobował bramkarza zdobywając trzeciego gola. Goście przed przerwą trzy krotnie postraszyli Roberta Kurosza, na szczęście dla gospodarzy bramkarz miejscowych nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie Orzeł zadowolony z prowadzenia kontrolował przebieg gry i zdobył kolejne dwa gole. Honorowe trafienie dla gości to zasługa obrońcy Orła Sylwestra Jarosza, który chcąc wybić piłkę odbitą przez bramkarza wpakował ją do własnej bramki.

Orzeł Przeworsk - Hetman Zamość 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Piątek 17, 2:0 Piątek 27, 3:0 Kołodziej, 4:0 Piątek 59, 4:1 Jarosz 64-samob. 5:1 Boratyn 90+1.
Orzeł: Kurosz - Jarosz, Khorolskij, Kmuk, Drożdżal (74 Guzior) - Broda (61 Czyrny), Skała, Kudła (74 Boratyn), Gawłowski, Kołodziej (83 Struś) - Piątek. Trener Grzegorz Sitek.
Hetman: Kiecara - Fidler (34 Dębicki, 81 Karaszewski), Stolarski, Wróblewski, Myszka - Skiba (68 Krawiec), Bubała, Makowski, K. Wołoch - Kudryavtsev, A. Wołoch. Trener Andrzej Rycak.