Orzeł Przeworsk - Górnik II Łęczna 2:1

Grzegorz Kostka
Mecz toczony na grząskim boisku był ciekawy.

ORZEŁ PRZEWORSK - GÓRNIK II ŁĘCZNA 2-1 (1-0)

1-0 Sierżęga (28, wolny, po faulu na Szymańskim), 1-1 Krakiewicz (85, podanie Wójcika), 2-1 Szymański (90+2, po indywidualnej akcji)
ORZEŁ: Łański 5 - Skała 6, Lasek 6, Łuczyk 6, Lasek 6, Jarosz 6 - Wojtas 6 (80. Laska), Tworzydło 5, Sierżęga 7, Zieliński (37. Jagieła 5) - Misiąg 4 (62. Rajzer), Szymański 8 (90+4. Stachyra).
GÓRNIK II: Żukowski 6 - Kosiec 6, Rafalski 0, Klajda 5, Jędrzejczak 6 - Bodziak 6 (68. Wasil), Jankowski 5, Flis 4 (46. Wójcik 5), Michalak 5 (77. Zielony) - Grzegorzewski 4 (46. Gremba 4), Krakiewicz 6.
SĘDZIOWALI Dawid Wierdak - 5 oraz Mirosław Guzik i Grzegorz Meier (Krosno) ŻÓŁTE KARTKI: Skała, Lasek, Wojtas, Misiąg, Rajzer - Rafalski, Jędrzejczak, Krakiewicz CZERWONA KARTKA Rafalski (67. za drugą żółtą) WIDZÓW: 700

Pierwsi groźnie zaatakowali goście, ale Jędrzejczak przegrał pojedynek sam na sam z debiutującym w bramce Orła Pawłem Łańskim. W odpowiedzi strzał Krzysztofa Szymańskiego bramkarz gości wybił na róg. W 14. min na strzał z 25 metrów zdecydował się Sięrżega i o mały włos nie zaskoczył Żukowskiego, który sparował jego uderzenie na poprzeczkę. Co nie udało się "Sierżantowi" wtedy, udało mu się w 28. min kiedy to rzut wolny zamienił na gola.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy duet gości Bodziak - Michalak rozmontował obronę Orła, ale ten drugi nie potrafił skierować piłki do siatki. Górnik atakował i po błędzie jednego z obrońców Orła piłkę przejął Wójcik, zagrał w pole bramkowe, a tam Krakiewicz uprzedził Łańskiego, doprowadzając do wyrównania.

Gdy kibice opuszczali już trybuny, a deszcz znów zaczął padać, piłkę w środku boiska przejął Szymański i z 30 metrów pięknym strzałem pod porzeczkę nie dał szans Żukowskiemu, zapewniając trzy punkty miejscowym.