Orzeł Przeworsk niespodziewanie przegrał w Ropczycach z Błękitnymi

Sławomir Oskarbski
Piłkarze Orła Przeworsk (biało-czerwone stroje) rozczarowali w Ropczycach i zasłużenie przegrali z niżej notowanymi Błękitnymi. Sławomir Oskarbski
Mecz znakomicie ułożył się dla gospodarzy, a powinien jeszcze lepiej. Otóż dwie minuty po pierwszej bramce, przed szansą na podwyższenie stanął Robert Sulisz, który egzekwował rzut karny.

Ku rozpaczy miejscowych trafił w słupek, a odbitą piłkę złapał Miłosz Lewandowski.

Zmarnowana okazja nie wpłynęła deprymująco na piłkarzy Błękitnych, ale też nie poderwała do walki faworyzowanych gości, którzy przed przerwą nie stworzyli klarownych okazji do zdobycia gola.

Drugą połowę mocnym akcentem zaczął Orzeł. Wprowadzony po przerwie Piotr Boratyn uderzył ładnie z kilkunastu metrów, ale Dariusz Kosiba wyciągnął się jak długi i wybił piłkę za linię końcową.

Dziesięć minut później skutecznie zrewanżowali się gospodarze. Bartłomiej Darłak wywalczył piłkę na 30 metrze i wsadził ją Lewandowskiemu "za kołnierz".

Kolejne dziesięć minut później Orzeł powinien być znokautowany. Rezerwowy Paweł Rachwał zagrał z lewej strony do Roberta Sulisza, ten jednak w sobotę nie miał swojego dnia.

Położył bowiem Lewandowskiego, ale potem zamiast umieścić futbolówkę w siatce, próbował ją dogrywać do kolegi z drużyny, co skończyło się przejęciem jej przez przeworszczan.

Natychmiastowa odpowiedź gości przyniosła im trafienie Boratyna w słupek. Kolejna akcja to interwencja Lewandowskiego poza polem karnym, gdzie bramkarz przyjezdnych zablokował pędzącego za piłką Rachwała.

Goście nie pozostali dłużni i Marek Florek stanął oko w oko z Kosibą. Bramkarz miejscowych wygrał ten pojedynek.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - ORZEŁ PRZEWORSK 2-0 (1-0)
1-0 Ogrodnik (9), 2-0 Darłak (58)

BŁĘKITNI: D. Kosiba - Proczek, Wolak, Kramrz, Róg - Cetnarski (85. Paśko), Orzech, Kot, Sulisz, Ogrodnik (58. Chmura) - Darłak (63. Rachwał).

ORZEŁ: Lewandowski - Jarosz (64. Bursztyka), Lasek, Łuczyk, Kowal - Kocur, Bober (36. Tworzydło), Sierżęga - Chlastawa (58. Murawski), Mirek (46. Boratyn), Florek.

SĘDZIOWALI Filip Kosak oraz Karol Wołoszyn i Michał Czubat (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Kramarz, Orzech, Kot, Cetnarski, Chmura - Bober, Sierżęga, Kocur; CZERWONA: Sierżęga (90, druga żółta). WIDZÓW 100.