Orzeł Przeworsk otrzymał walkower za mecz z Żurawianką Żurawica

Marcin Jastrzębski
Przerwany w 63. minucie pojedynek Orła z Żurawianką został zakwalifikowany jako walkower na korzyść Orła. fot. Grzegorz Kostka
Jako walkower 3-0 na korzyść Orła Przeworsk zweryfikowano pojedynek z 11. listopada, gdy przeworszczanie podejmowali rywala z Żurawicy.

Żurawianka opuściła boisko w 63. minucie spotkania. Do tego momentu Orzeł prowadził różnicą dwóch bramek. Żurawianie uzasadniali swoje zejście z placu gry nieporadnością arbitra głównego Marcina Raka i brutalna grą Orła.

Oprócz tego na Żurawiankę została nałożona kara finansowa. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jest to kwota tysiąca złotych.

- Sytuacja była klarowna, nie musieliśmy wzywać żadnej ze stron ani arbitra, drużyna nie może w trakcie meczu opuszczać boiska. Skarżyć się na sędziego można w inny sposób, m. in. poprzez uwagi kierowników drużyn w protokołach - tłumaczył Sławomir Pawłowski z Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego ZPN-u.