Orzeł Przeworsk pokonał Błękitnych Ropczyce. Trzy bramki Piotra Boratyna [ZDJĘCIA, RELACJA]

Orzeł Przeworsk (biało czerwone stroje) pewnie ograł Błekitnych
Orzeł Przeworsk (biało czerwone stroje) pewnie ograł Błekitnych Grzegorz Kostka
Orzeł po wpadce w Besku chciał się zrehabilitować i plan swój zrealizował. Zdecydowanie pierwszoplanową postacią meczu był Piotr Boratyn.

Gospodarze od początku nastawili się na uważną grę z tyłu i szybkie kontry. W 9 minucie ładnie z dystansu uderzył Jacek Flis, jednak Damian Albrycht odbił piłkę przed siebie. W odpowiedzi Mariusz Wiktor posłał piłkę obok słupka. Chwilę później powinno być 0:1. Mariusz Wiktor wyłożył piłkę Hubertowi Siepierskiemu a ten mając przed sobą tylko Roberta Kurosza, uderzył obok słupka.

Kolejne minuty to przewaga Orła i dwa strzały Piotra Boratyna, pierwszy zablokowany, drugi minimalnie nie celny. W końcu w 41 minucie Piotr Boratyn wykorzystał błąd defensywy gości i w sytuacji sam na sam z bramkarze Błękitnych, zdobył pierwszego gola.

W pierwszych minutach drugiej odsłony przyjezdni mogli wyrównać. Z dystansu uderzył Hubert Siepierski, ale Robert Kurosz nogą obronił. Orzeł odpowiedział sytuacją sam na sam Kacpra Rączki, w której to zawodnik Orła uderzył nad poprzeczką. Chwilę później było już 2:0.

Na bramkę Damiana Albrychta strzelali Jacek Flis i Kacper Rączka, piłka blokowana przez obrońców w końcu wpadła pod nogi wspomnianego już Boratyna a ten już wiedział co z nią zrobić. Błękitni nie poddawali się i Łukasz Kosiba z bliska posłał piłkę nad poprzeczką. W 83 minucie „Pietka” skompletował hart-tricka. Jacek Flis z Andrijem Nikanovychem rozklepali obronę a Piotrowi Boratynowi pozostało tylko skierować piłkę do siatki. Wcześniej z dystansu strzelał jeszcze Kacper Rączka a Damian Albrycht wybił piłkę.

– W końcu zagraliśmy tak jak chciałem. Wszyscy zostawili serce na boisku. Taki był plan na dzisiejszy mecz żeby grać z kontry. Duża pochwała dla Piotrka Boratyna, który zdobył trzy gole – podsumował mecz trener Orła, Grzegorz Sitek.

Orzeł Przeworsk - Błękitni Ropczyce 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Boratyn 41, 2:0 Boratyn 65, 3:0 Boratyn 83.

Orzeł: Kurosz 7 – Kmiotek 7, Sykała 7, Strączek 7, Kowal 7 – Flis 6 (88 Młodnicki), Barszczak 6 (46 Rączka 6), Nikanovych 7, Salwach 6, Błajda 6 (79 Wilk) – Boratyn 9 (90 Listowski). Trener Grzegorz Sitek.

Błękitni: Albrycht 5 – Siepierski 6, Hirka 4, Świętoń 4, Orzech ż 5 (88 M. Kot) – Kukla 5, Sulisz 5, T. Kot 5 (72 Darłak), Piwowar ż 4 (84 Kalin) – Wiktor 5 (90+1 Saj), Kosiba 5 (88 Majcher). Trener Andrzej Szymański.

Sędziował Samołyk 6 (Stalowa Wola). Widzów 250.

Sędziował Weber 5 (Stalowa Wola). Widzów 450 (70 z Przemyśla).

POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:

Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:1 [ZDJĘCIA]

Co wiesz o rzeszowskim sporcie? [QUIZ]

Ile zarobią kluby? Pro Junior System od 1 do 4 ligi [WYNIKI]

Kadra Jerzego Brzęczka wciąż bez zwycięstwa. Kamil Grosicki: Nad tym zespołem od pewnego czasu jest jakaś klątwa