Orzeł Przeworsk przegrał z Zaczerniem

Grzegorz Kostka
Orzeł (zielone stroje) mimo prowadzenia do przerwy, przegrał z Zaczerniem.
Orzeł (zielone stroje) mimo prowadzenia do przerwy, przegrał z Zaczerniem. fot. Grzegorz Kostka
Orzeł po dwóch zwycięstwach sprawił swoim kibicom przykrą niespodziankę przegrywając z Zaczerniem.

Pierwsi gola zdobyć powinni gospodarze. Kamil Padiasek dośrodkował a Paweł Zieba będący pięć metrów od bramki nie potrafił skierować piłki do siatki.

W odpowiedzi Tomasz Jucha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową, przeegzaminował Króla. Co nie udało się Ziębie w 10 minucie udało się w 25. Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Grad a piłkę do bramki skierował wspomniany już Paweł Zięba.

Jeszcze w pierwszej połowie z wolnego zagrał Bogusław Sierżęga do Zięby a ten strzelił nie celnie i to by było tyle godnego uwagi z pierwszej połowy.

Druga połowa zaczęła się od niecelnego strzału z ostrego kąta Padiaska. Chwilę później było już 1-1. Adamczyk wrzucił z lewej strony boiska a nie pilnowany Tomasz Jucha strzałem głową pokonał bramkarza miejscowych.

Dziesięć minut później Zaczernie już prowadziło. Wprowadzony kilka chwil wcześniej Mateusz Jędryas wykończył dobre zagranie Pawła Adamczyka.

Goście mogli podwyższyć prowadzenie, jednak zabrakło im skuteczności (strzał Jędryasa odbił Król, zaś uderzenie Pawła Ciuły wylądowało na słupku).

Orzeł przegrywając niby atakował ale brakowała wykończenia. Jeśli już dochodzili zawodnicy gospodarzy do sytuacji strzeleckich to pudłowali jak Grad, czy Sierżega z wolnego.

ORZEŁ PRZEWORSK - KS ZACZERNIE 1-2 (1-0)
1-0 Zięba (25-głową. dośrodkowanie z rogu Grada), 1-1 Jucha (57-głową, dośrodkowanie Adamczyka), 1-2 Jędryas (67., dogranie Adamczyka)

ORZEŁ:
Król - Jarosz, Sykała, Misiło, Tworzydło - Padiasek, Sierżęga, Grad (74. Strączek), Laska (80. Broda) - Florek (70. Murawski), Zięba (62. Chlastawa).

ZACZERNIE:
Kukulski - Dynia, Polak, Róg, Pęgiel (82. Rogowski) - Blim, Ciuła (87. Smęrzeń), Bukała (60. Jędryas), Szyszka (65. Brychczy) - Adamczyk, Jucha.

SĘDZIOWALI Grzegorz Wnuk oraz Grzegorz Kisielewicz i Krzysztof Król (Leżajsk) ŻÓŁTE KARTKI Tworzydło - Pęgiel WIDZÓW: 400