Osiemnasta wygrana Stali. Mielczanie prawie w ekstraklasie

Tomasz Leyko
Paweł Wilk rzucił rywalom pięć bramek.
Paweł Wilk rzucił rywalom pięć bramek. Tomasz Leyko
Stal Mielec pokonała AZS Politechnikę Radom 36-31. Była to osiemnasta z rzędu wygrana w lidze. Mielczanie powoli przyjmują już gratulacje z okazji awansu do ekstraklasy. Stali do szczęścia brakuje tylko jednego zwycięstwa.

STATYSTYKA

STATYSTYKA

STAL MIELEC - AZS POLITECHNIKA RADOM 36-31 (17-17)

STAL: Lipka, Jarosz - Wilk 5, Janyst 4, Sobut 7, Szpera 1, Babicz 4, Kubisztal 5, Gawęcki 2, Basiak 5, Krzysztofik 3.

AZS: Kuczyński - Dąbrowski 7, Cupryś, Kulik 6, Przykuta 4, Sieczka, Rurarz, Kalita 7, Świeca 7.

SĘDZIOWALI Jarosław Budzanowski (Gliwice) i Krzysztof Pytlik (Siemianowice Śląskie) KARY 10 i 6 WIDZÓW 1000

Stal wygrała osiemnasty mecz z rzędu. Akademicy długo dotrzymywali kroku liderowi I ligi. Do przerwy był nawet remis 17-17. Stal kontrolowała jednak cały czas sytuację i w odpowiednim moemcie odskoczyła na 6 bramek (53. minuta). Wówczas efektowną bramką rzutem z dystansu popisał się Grzegorz Sobut. Goście grający bez dwóch podstawowych zawodników nie byli w stanie się już przeciwstawić mieleckiej siódemce.

Mielczanom można już powoli gratulować awansu do ekstraklasy. Stali brakuje już tylko jednego punktu do zapewnienia sobie awansu do elity. A do końca rozgrywek pozostały aż 4 kolejki. - Za dwa tygodnie jedziemy do Opola i w meczu z tamtejszą Gwardią chcemy zakończyć dla nas rozgrywki - żartował po meczu Ryszard Skutnik, trener Stali.