Oskar Pluciński (Rzeszów) wygrał w Lubeni I Klasyk Podkarpacki. Trasa liczyła 86 kilometrów. Odbył się także wyścig dla dzieci

I Klasyk Podkarpacki zgromadził na tarcie tłum kolarzy amatorów.
I Klasyk Podkarpacki zgromadził na tarcie tłum kolarzy amatorów. materiały prasowe
Oskar Pluciński (Rzeszów) wygrał w Lubeni I Klasyk Podkarpacki. Trasa liczyła 86 kilometrów. Na mecie Pluciński nieznacznie wyprzedził (o 22 setne sekundy) Marka Wojnarowskiego, trzeci był Andrzej Jarosz (obaj 72D Rowmix Java Team). Na starcie zawodów stanęło 157 zawodników.

Kolejne miejsca w czołówce zajęli:
4. Mateusz Rejch (Serwis Bajka)
5. Jakub Żurek (72D Rowmix Java Team)
6. Patryk Burda
7. Mateusz Burda (obaj STS Jordan Wola Mała)
8. Mateusz Bieleń (TanieOdzywki.pl CYCLING TEAM).

- Jak na pierwszy raz wszystko wyglądało bardzo fajnie - mówi Wojciech Kwiatek, organizator wyścigu. - Spodziewaliśmy się około setki kolarzy, a było ich o wiele więcej. Startowali bardzo mocni amatorzy z Warszawy. Krakowa czy Nowego Targu. Nie zawiedli kibice.

Odbył się także wyścig dla dzieci. Rywalizowało około pięćdziesięciu osób.