Osobowość Roku - gala finałowa. Oto nasi laureaci, zobaczcie zdjęcia

Red

Wideo

Udostępnij:
Podczas wielkiej gali finałowej w G2A Arena w Jasionce wręczyliśmy nagrody laureatom dwóch edycji plebiscytu Osobowość Roku. Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli naszych partnerów: Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Laureatów plebiscytu Osobowość Roku wybierali nasi Czytelnicy. Kapituła nominowała osoby we wszystkich powiatach województwa podkarpackiego, które najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności. Laureaci z miast i powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego finału plebiscytu, w którym zostały przyznane tytuły Osobowość Roku Podkarpacia 2020.

Głosowanie było prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, samorządność i społeczność lokalna oraz Nauka. Zwycięzcy z naszego województwa mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski.

Z naszymi laureatami spotkaliśmy się na uroczystej gali w środę, 14 lipca, w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Podczas uroczystości nagrody odebrali także laureaci edycji 2019, ponieważ z racji pandemii w ub. roku uroczystość nie mogła się odbyć. Była więc podwójna okazja do gratulacji!

Nagrody laureatom wręczali: Arkadiusz Rogowski, redaktor naczelny Nowin, Robert Glinkowski, prezes Polska Press Oddział w Rzeszowie, Marcin Żminkowski, zastępca redaktora naczelnego Nowin, Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Marcin Zaborniak, dyrektor Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Osobowość Roku 2020. Laureaci kategorii wojewódzkiej

Kategoria: Biznes

1. Janusz Urbanik
prezes firmy Ventor, Dębica
Nominacja za efektywne pozyskiwanie klientów skandynawskich i kontraktów dających zatrudnienie wielu osobom z całej Polski. Od wielu lat sponsor lokalnych i regionalnych wydarzeń, zarówno sportowych jak i charytatywnych.

2. Wacław Ochota
właściciel OSK Wiraż w Jarosławiu
Nominacja za utrzymywanie wysokiego poziomu szkolenia przyszłych kierowców w 2020 roku.

3. Joanna Marczyńska
lekarz medycyny estetycznej i stomatologii, właścicielka Dental Studio w Rzeszowie
Nominacja za przebojowość, otwarte serce, innowacyjność, pracowitość, empatię, indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Kategoria Kultura
1. Agnieszka Jackowska-Drożdż
Dom Kultury "Śnieżka", Dębica
Nominacja za organizację Galicyjskich Konfrontacji Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych oraz Małego Konkurs Recytatorskiego. Jako dobry organizator skupia wokół siebie zespół równie aktywnych osób. Podkreśla, że dzięki zaangażowaniu swoich współpracowników udaje się zorganizować tyle dobrych inicjatyw. Mimo wielkiego zaangażowania stara się z tym nie obnosić.

2. Łukasz Róg
reżyser, Rzeszów
Nominacja za podjęcie wielkiego wyzwania, jakim jest stworzenie filmu "No stars anymore", w którym sam odpowiadał za scenariusz, reżyserię, stroje i montaż.

3. Jakub Riasat
student, Zarszyn
Autor debiutanckiego tomiku ,,Powiew słów" współautor kilku innych publikacji lokalnych. Nominowany za promowanie poezji, oraz gminy Zarszyn.
Nominacja za twórczość poetycką, promowanie miejscowości Zarszyn oraz powiatu sanockiego.

Kategoria: Polityka, samorządność i społeczność lokalna
1. Mirosław Hajnosz
przewodniczący Zarządu Osiedla Parkowe, Kańczuga
Nominacja za działalność na rzecz osiedla i reprezentowanie interesu mieszkańców, a w szczególności za skuteczne działania na rzecz przywrócenia ruchu dwukierunkowego na ul. Witosa oraz pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw, z którymi zwracają się mieszkańcy.

2. płk Grzegorz Grobel
dowódca 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku
Nominacja za codzienny wysiłek oraz poświęcenie w zakresie zapewnienia przez jednostkę sprawnych działań na rzecz powiatu i jego mieszkańców.

3. Tomasz Matuszewski
burmistrz Sanoka
Nominacja za zaangażowanie w rozwój miasta i gminy, a w szczególności za działania na rzecz budowy nowego mostu na Sanie.

Kategoria: Działalność społeczna i charytatywna
1. Danuta Kacprzak
liderka w Szlachetnej Paczce, Lubaczów
Nominacja za działalność społeczną dla Lubaczowa oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym, liderka Szlachetnej Paczki i wieloletnia komendantka Hufca ZHP.

2. Stanisław Panek
dyrektor Szkoły Podstawowej w Biedaczowie
Nominacja za koordynację i zaangażowanie w organizację różnego rodzaju akcji charytatywnych w szkole na rzecz osób potrzebujących.

3. Aleksandra Skalska-Bajan
członkini zarządu fundacji Mukohelp z Jarosławia
Nominacja za działalność charytatywną na rzecz osób chorych na mukowiscydozę.

Kategoria: Nauka

1. Włodzimierz Bodnar
lekarz, Przemyśl
Nominacja za bezkompromisowość i ogromne oddanie w walce o zdrowie i życie Polaków w czasie pandemii. Lekarz powołany do swojego zawodu. Potrafi łamać bariery, sięgać po rozwiązania niekonwencjonalne na przekór presji otoczenia. Coraz więcej pacjentów wprost podkreśla, że zawdzięcza mu zdrowie i życie.

2. Marcin Śliwa
adwokat, doktor, Przeworsk
dr nauk prawnych, laureat II Konkursu IWS na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych, adwokat
Nominacja za zaangażowanie w nieodpłatne porady prawne świadczone na rzecz mieszkańców. Pan Marcin jest laureatem ogólnopolskiego konkursu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości na najlepszą pracę doktorską z prawa zajmując 3 miejsce.

3. dr hab. inż. Paweł Chmielarz
prof. Politechniki Rzeszowskiej, Katedra Chemii Fizycznej, Wydział Chemiczny, Przeworsk
Nominacja za pracę naukową, został doceniony wśród 160 tys. naukowców z całego świata, którzy stawiani są jako wzór w 22 różnych dyscyplinach naukowych.

Osobowość Roku 2019. Laureaci w kategorii wojewódzkiej

Kategoria: Kultura

1. Zbigniew Sztaba
kierownik muzyczny kapeli Wójta Tycznera w Tyczynie. Nominacja za: ogromną pasję, talent i profesjonalizm, które owocują wysokim poziomem kapeli Wójta Tycznera.
2. Laura Pietryka
uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sano ku. Nominacja za osiągnięcia w dziedzinie pianistyki. Laureatka konkursów pianistycznych w Europie.
3. Diana Ciecierska
piosenkarka. Nominowana za udany debiut na polskiej scenie muzycznej. Półfinalistka IX edycji programu „The Voice of Poland” i półfinalistka programu „Mam Talent”. Wydała pierwszy singiel zatytułowany „Żyj z tym sam”

Kategoria: Działalność społeczna i charytatywna
1. Sabina Hołówko-Rusin
założycielka sieci przedszkoli „Krainy Uśmiechu“ w Rzeszowie. Nominowana za stworzenie sieci placówek przedszkolnych i szkolnych otwartych na każde dziecko i przywracających dzieciom z niepełnosprawnościami poczucie własnej wartości i uśmiech.

2. Radosław Fedaczyński
prezes fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.
Nominacja za konsekwentne działania na rzecz poszkodowanych zwierząt. Najbardziej znaną ostatnio inicjatywą jest budowa Psiej Wioski w Żurawicy koło Przemyśla. Został uhonorowany nagrodą Przyjaciel Zwierząt Najwyższej Izby Kontroli.

3. Grażyna Więcek
wiceprezes Fundacji Otwartych Serc im. Bogusława Nykiel Ostrowskiej, Krosno.
Nominowana za otwarte serce na potrzeby chorych i cierpiących potrzebujących pomocy.

Kategoria: Polityka, samorządność i społeczność lokalna
1. Zbigniew Chmielowiec
poseł na Sejm (PiS), Kolbuszowa.
Nominacja za wkład w rozwój gospodarczy gminy i wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych.

2. Marek Tęczar
wójt gminy Wielopole Skrzyńskie.
Nominacja za wielopłaszczyznową działalność na rzecz lokalnej społeczności poprzez pełnienie funkcji wójta, przeprowadzenie szeregu inwestycji poprawiających infrastrukturę w gminie oraz wpływ na jakość życia kulturalnego w regionie.

3. Adam Pawluś
starosta jasielski. Nominacja za duży wkład w rozwój powiatu jasielskiego i skuteczną realizację obietnic wyborczych.

Kategoria: Biznes
1. Agata Śliż
właścicielka Cukierni Keks, Sławęcin.
Nominowana za długoletnią działalność na jasielskim rynku cukierniczym oraz nieustanne dążenie do wysokiej jakości oferty Cukierni Keks.

2. Piotr Czerwiński
dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. JP II w Krośnie.
Nominowany za efektywne zarządzanie szpitalem oraz wielki wkład w rozwój tej instytucji poprzez przeprowadzenie szeregu kluczowych inwestycji, wpływających na jakość funkcjonowania placówki i dobro pacjentów.

3. Bolesław Wolanin
właściciel Biura Podróży AVANTI w Sanoku.
Nominowany za skuteczne wcielanie w życie idei społecznej odpowiedzialności biznesu, szczególnie za wsparcie zdolnej młodzieży w rozwoju oraz realizacji pasji. Jest głównym sponsorem Młodzieżowej Orkiestry Dętej AVANTI. Dzięki niemu zdolne dzieci mogą się rozwijać

Kategoria: Nauka
1. dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz
profesor Politechniki Rzeszowskiej.
Nominacja za: osiągnięcia naukowe w obszarze elektroniki i telekomunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień nowoczesnej techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID

2. prof. dr hab. Jerzy Posłuszny
rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.
Nominowany w plebiscycie Osobowość Roku 2019 za autorską koncepcję i wdrażanie nowatorskiego „Systemu Kształcenia Studentów”, podnoszącego jakość i efektywność nauczania na WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

3. Dr hab. prof. UR Ewa Puszczałowska-Lizis
profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Nominacja za: pozyskiwanie środków na realizację projektów badawczych. Z zespołem pracowników AWF w Krakowie i UJ realizowała grant pn. „Rozwój Sportu Akademickiego” przyznany przez MNiSW. W 2019 roku otrzymała Nagrodę Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego za osiągnięcia naukowe.

Z naszymi laureatami spotkaliśmy się na uroczystej gali w środę, 14 lipca, w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

Osobowość Roku - gala finałowa. Oto nasi laureaci, zobaczcie zdjęcia

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!