OSOBOWOŚĆ ROKU POLSKI 2022. Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie!

Robert Szulc
Robert Szulc
27 maja 2023 r., w wyjątkowym miejscu dla każdego Polaka - w sali balowej Zamku Królewskiego w Warszawie - uhonorowaliśmy laureatów Osobowości Roku Polski 2022. Organizatorem gali oraz plebiscytu jest Polska Press Grupa, wydawca dzienników regionalnych w całej Polsce. Cała gala została zarejestrowana, a pamiątkowe wideo pokazujemy we wszystkich serwisach internetowych Polska Press Grupy.

Akcja co roku ma na celu wyłonienie osobowości, które w szczególny sposób zasługują na uznanie w swoich regionach. Osobowości, które są godne wyróżnienia za zaangażowanie i działalność dla dobra miejscowych społeczności. To ludzie nietuzinkowi, pomysłowi, aktywni - którzy konsekwentnie realizują obrany cel. I robią to, by dzielić się z innymi, pomagają innym, działają z pasji i dla dobra bliźnich.

Ogólnopolska gala finałowa była zwieńczeniem plebiscytu, w którym głosami Czytelników dzienników regionalnych PPG, zostały przyznane zaszczytne tytuły Osobowości Roku 2022. Zostały wyłonione w pięciu kategoriach:

 • Kultura,
 • Nauka,
 • Biznes,
 • Działalność społeczna i charytatywna,
 • Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Poprzednie etapy plebiscytu, tj. etap powiatowy oraz etap wojewódzki były organizowane lokalnie przez wszystkie dzienniki grupy Polska Press. Mieszkańcy każdego województwa wybierali laureatów najpierw w miastach i powiatach, a następnie w skali całego regionu. Do ogólnopolskiego finału awansowali zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa - spośród nich wyłoniono Osobowości Roku Polski 2022. Na uroczystość 27 maja do Zamku Królewskiego w Warszawie zaproszono wszystkich finalistów, czyli zwycięzców w każdej kategorii z każdego województwa (pełną listę laureatów zamieszczamy na końcu artykułu).

By uhonorować ludzi niezwykłych

Po lirycznej piosence Grażyny Łobaszewskiej wykonanej przez Agatę Misiak (laureatkę kategorii kultura), zebranych powitał Dariusz Kołacz, zastępca Dyrektora Zarządzającego Polska Press Grupy. Wspomniał, że czuje się zaszczycony, goszcząc finalistów plebiscytu.

- Nasz konkurs powstał po to, by uhonorować ludzi, którzy dokonali czynów niezwykłych podczas danego roku kalendarzowego w niemal wszystkich dziedzinach życia. Nam chodziło o to, żeby pokazać Państwa działalność. Żeby ona nie przemijała, żeby nie zapominać o rzeczach, które działy się naszej historii. Aby przypomnieć i podkreślić, co ważnego wydarzyło się w naszym życiu, regionie, Polsce - dodał Stanisław Wróbel, redaktor naczelny "Dziennika Łódzkiego", jeden z pomysłodawców plebiscytu.

Pierwszymi nagrodzonymi byli laureaci plebiscytu w kategorii Biznes. Za nimi ten rok był pełen wyzwań - ale udało im się utrzymać dynamiczną działalność firmy i zatrudnienie, a zarazem dbać o pracowników. Nominacje do nagród w tej kategorii były okazją do uhonorowania tych, którzy są na początku ścieżki biznesowego sukcesu, ale także tych, którzy osiągnęli sukcesy, którzy wspierają młodych przedsiębiorców.

- Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę odbierał to wyróżnienie w tak wspaniałym miejscu, bym powiedział, że jest chory, że to niemożliwe. Ale to jest dowód na to, że rzeczy które wydają się nierealne, które się wydają niemożliwe, nie do osiągnięcie, jednak się zdarzają - powiedział Jacek Boruciński, prezes fabryki kotłów Sefako SA z Sędziszowa. Zdobył on tytułu Osobowości Roku 2022 Polski w kategorii Biznes.

Pan Jacek był nominowany za sukcesy roku 2022. Instalacje do spalarni śmieci to jeden z hitów firmy, a w 2022 roku zawarto też porozumienie ze światowymi gigantami dotyczące dostaw podzespołów do elektrowni atomowych.

Stare przysłowia się spełniają...

- Jest takie stare przysłowie, że trzeba uważać, o czym się marzy, bo te marzenia mogą się spełnić. I tak się stało - powiedział pan Jacek Boruciński. - Chciałbym tę nagrodę dedykować wszystkim moim współpracownikom, bo bez was szanowne koleżanki, szanowni koledzy, szanowni współpracownicy, nie byłoby sukcesu. Rywalizacja była na wysokim poziomie, i chcę także podziękować wszystkim nominowanym w tej kategorii.

Miejsce drugie w kategorii Biznes zajęła pani Joanna Osiecka, współtwórczyni Międzynarodowej Marki "Aroma King" z Katowic, jednej z największych marek w branży e-papierosów na świecie. Pani Joanna nominowana była za efektywne zarządzanie budżetem inwestycyjnym oraz liczne sukcesy, jak m.in. podpisanie kontraktu na wyłączność z marką Bugatti.

Miejsce trzecie przypadło pani Annie Przybylskiej-Sarnocińskiej, prezes firmy Minouu z Poznania, nominowanej za szanowanie klientów, pracowników, podejście do każdego w sposób indywidualny, bycie sobą oraz serce, wrażliwość, spokój i opanowanie. Za bycie super kobietą!

Po odczytaniu wiersza pana Zbigniewa Pawłowskiego, poety i humorysty (laureata plebiscytowej kategorii Kultura), poświęconego przemijaniu i godnemu przechodzeniu przez życie, nagrodzono statuetkami laureatów kategorii Polityka, Samorządność i społeczność lokalna.

Tu można było nominować polityka, wojewodę, marszałka, wójta czy burmistrza, który dobrze sprawują rządy, pracownika samorządu, który w minionym roku skutecznie realizował różne projekty i przedsięwzięcia. Ale także dyrektora czy pracownika urzędu lub miejskiej spółki, który wyróżnia się aktywnością. Na nominację zasługiwali też aktywni członkowie lub przewodniczący rad dzielnic, a poza miastem - sołtysi. Można było także wyróżnić inne osoby, którzy przyczyniają się do lepszego życia lokalnej społeczności.

Miejsce pierwsze i tytuł Osobowość Roku 2022 Polski w kategorii Polityka, Samorządność i społeczność lokalna zdobył pan Paweł Sikora, wicestarosta Pajęczański. Był nominowany za działalność charytatywną na rzecz lokalnego środowiska.

Każdy rok dodaje coraz więcej wyzwań

- Pracuję dla samorządu już trzydzieści lat i każdy następny rok, następne wyzwania nadają mojej pracy, przy prowadzeniu wielkich projektów, sens - powiedział pan Paweł. - Chciałbym podziękować rodzinie, mojej drużynie, współpracownikom, za wsparcie. Za to, że jesteście ze mną.

Drugie miejsce zajął pan poseł Zbigniew Chmielowiec, nominowany za pomoc i aktywne wspieranie starań o pozyskanie dodatkowych pieniędzy na inwestycje dla lokalnych samorządów na Podkarpaciu i powiecie kolbuszowskim. Trzecie miejsce przypadło panu Tomaszowi Breńko, prezesowi spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sokółce.

Kolejną ważną kategorią nagród jest Nauka. Tu można było nominować znanych i cenionych naukowców, którzy od lat są obecni w świecie wiedzy i nauki, ale tez młodych ludzi, którzy rozpoczynają dopiero naukową karierę - choć już mogą pochwalić się innowacyjnością, pionierskimi wynalazkami i badaniami.

Miejsce pierwsze i tytuł Osobowość Roku 2022 Polski w kategorii Nauka zdobyła dr n. med. Agnieszka Ledniowska, adiunkt Collegium Medicum w Opolu. Nominowana była za propagowanie wiedzy medycznej w takich dziedzinach jak seksuologia, ginekologia, ginekologia estetyczna i medycyna estetyczna. Pani doktor nie boi się podejmować trudnych tematów, dotyczących sfery intymnej, prowadzi edukację na temat ginekologii estetycznej, szkoli lekarzy, wykłada na kongresach i ma swój kanał na YouTube.

Drugie miejsce zajęła pani Anna Rejmer, psycholog dzieci i młodzieży z Radomia. Nominowana za ludzką twarz nauki! Pani Anna to przykład osoby, dla której nauka to nie tylko świat, którego wiedza jest darem dla garstki wybrańców, ale byciem ostatnim promykiem nadziei na wyleczenie dla wielu dzieci i nastolatków zmagających się z depresją, zaburzeniami odżywiania i innymi poważnymi schorzeniami psychicznymi.

Wiedzy nie da się nam odebrać

- Za wiedzą idzie doświadczenie. Wiedza jest jedną z nielicznych wartości, której się po prostu nie da komuś zabrać. Co chwila dowiaduję się, że czegoś jeszcze nie wiem i mam motywację, by to poznać. I bardzo chciałabym, by nastały takie czasy, kiedy panuje moda na wiedzę i żeby jej poznanie było celem młodych ludzi - powiedziała pani Anna, odbierając na scenie statuetkę oraz dyplom.

Trzecie miejsce zajęła pani Emilia Jakubowska z Białegostoku, nominowana za pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą rozprawę doktorską poświęconą społeczeństwu obywatelskiemu, zorganizowanym przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wręczenie nagród z kategorii Kultura poprzedził mini koncert młodziutkiego Wiktora Mirosława Bąka, akordeonisty z Zagórowa (woj. wielkopolskie) i laureata wojewódzkiego plebiscytu w tej kategorii, którego biegłość jest zwiastunem wielkiej kariery.

W kategorii Kultura można było nominować artystów z każdej dyscypliny sztuki - m.in. aktorów, malarzy, muzyków, pisarzy albo innych utalentowanych twórców, w tym sztuki multimedialnej, filmu i fotografii oraz dziedzin takich jak architektura i sztuka użytkowa. Tu także można było docenić uczestników talent show albo uczniów szkół artystycznych, którzy osiągają sukcesy w edukacji. To też kategoria dla animatorów kultury, nauczycieli, pracowników instytucji promujących kontakt ze sztuką.

Tytuł Osobowość Roku 2022 Polski w kategorii Kultura zdobył pan Bartosz Jagielski, wokalista i kompozytor oraz DJ z Wielunia. Był nominowany za propagowanie kultury poprzez realizację projektu "Wirtualna Domówka".

Drugie miejsce zajęła pani Agata Misiak, wokalistka i skrzypaczka, kilkukrotna stypendystka prezydenta miasta Grudziądza. Laureatka wielu nagród, m.in międzynarodowego konkursu wokalnego Gdynia Open. Pani Agata była nominowana za: zagranie licznych koncertów w Grudziądzu, uświetnianie różnego rodzaju wydarzenia, poczynając od lokalnych wystąpień, aż do dużych koncertów jubileuszowych i okolicznościowych miasta, terenu województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz innych obszarów Polski.

- Muzyka to jest moja największa pasja, to jest ognisko, które płonie we mnie od najmłodszych lat, i od samego początku wiedziałam, że to przeznaczenie tkwi w jakimś stopniu we mnie i będzie to dawanie dużych koncertów. I przez te wszystkie 17 lat, od kiedy występuję na scenie, mogę powiedzieć, że zrozumiałam że muzyka to język, który jednoczy wszystkich i dostarcza niesamowitych wrażeń, a ja mam ten przywilej, by oddawać się jemu każdego dnia - powiedziała wokalistka. - Trzeba wierzyć w swoją pasje, bo ona napędza nas do działania pomimo przeciwności losu.

Trzecie miejsce zajął pan Zbigniew Pawłowski - poeta, autor, humorysta - który wydał już 20 pozycji poetyckich. Jego poezja jest publikowana w tygodnikach i w miesięczniku poetyckim Akant. Nominowany został za wydanie 6 tomików poezji oraz czynny udział w akcji charytatywnej dla Ukrainy.

Nominacje to wyraz wielkiego społecznego poparcia

Słowa do zebranych - przed uhonorowaniem laureatów kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna skierował twórca i autor plebiscytów w Polska Press Grupie Bogusław Kaczmarek.

- Te nominacje są słowami uznania wielkich społeczności, które wspierają nas: to często przyjaciele, rodzina, pracownicy, uczniowie, inne osoby, które państwa wysiłek i dokonania doceniły - mówił Bogusław Kaczmarek. - Na tej sali są osoby, na które swój głos oddało pięćset, a czasem nawet jeszcze więcej głosujących. W wielu miejscach, na przykład w wyborach samorządowych, taka ilość głosów oznacza pewne miejsce w samorządzie. Bo to jest ogromne poparcie. W skali Polski to są setki tysięcy osób.

W tej kategorii plebiscytu doceniani są wolontariusze, inicjatorzy akcji charytatywnych, osoby pomagające chorym czy ubogim. Są to autorzy skutecznych akcji społecznych, społecznicy, ludzie o wielkim sercu, wrażliwi, pełni empatii, zaangażowania i działający na rzecz drugiego człowieka.

I miejsce i tytuł Osobowość Roku 2022 Polski w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna zdobył pan Jan Szczęśniewski, prezes zarządu Śląskiego Banku Żywności z Chorzowa. Został nominowany za przekazanie sprzętu AGD i ponad 240 ton żywności Ośrodkom Pomocy Społecznej na wsparcie uchodźców wojennych z Ukrainy.

Dzięki takim plebiscytom wie o nas coraz więcej ludzi

- Wierzę, że dzięki takim plebiscytom coraz więcej osób wie o naszej działalności. Bo jest to przecież działalność zbiorowa. Jest nas naprawdę wielu w każdej miejscowości. Na świecie nie ma takiego kontynentu, gdzie nie byłoby Banku Żywności wspierającego potrzebujących - powiedział pan Jan. - Docenienie mnie jest honorem oddanym wielu organizacjom pozarządowym, którzy działają jak my.

Od 2000 r. Śląski Bank Żywności ratuje żywność przed zmarnowaniem i pomaga najuboższym osobom i rodzinom oraz Seniorom. Współpracuje i wspiera 103 lokalne organizacje pozarządowe i instytucje np: NGO, Ośrodki Pomocy Społecznej, Caritas, Domy Pomocy Społecznej, ochronki, zgromadzenia sióstr zakonnych, jednostki towarzystwa św. brata Alberta, schroniska dla bezdomnych, fundacje, rodzinne domy dziecka, itd. w 91 miejscowościach.

Miejsce drugie zajęli właściciele firmy Kokardeczka z Polic - pani Andżelika Ratajczak i pan Krzysztof Weder - nominowani za zaangażowanie w pomoc innym, akcje charytatywne oraz dawanie uśmiechu innym.

Miejsce trzecie przypadło ks. kan. Danielowi Marcinkiewiczowi, koordynatorowi i inicjatorowi powstania w 2019 r. Spiżarni św. Ojca Pio z Bielawy. Ksiądz nominowany był za codzienne wydawanie paczek dla osób potrzebujących. Dziennie takich paczek jest wydawanych około 100. W paczkach znajdują się wędliny, chleb, jajka, mleko, masło i inne produkty. W większości te produkty dają możliwość, aby zjeść dobre śniadanie, obiad i kolację. Od jakiegoś czasu ks. Marcinkiewicz słyszy od potrzebujących, że już od czterech lat nie chodzą głodni, nie stoją pod sklepami, ale wiedzą, że mogą od niego otrzymać pomoc.

Za ponad sto lat też ktoś sięgnie do gazet

Wszystkim laureatom wszystkich kategorii - i wszystkich szczebli plebiscytu Osobowość Roku 2022 - gratulujemy i życzymy wielkich sukcesów, bo taka działalność przechodzi do historii. Wspomniał o tym red. Stanisław Wróbel.

- Słyszę czasem, jak gdzieś odkryto gazety sprzed stu czy stu dwudziestu lat, z XIX wieku. I tam również takie wielkie wyczyny są odnotowywane. Pomyślcie sobie Państwo, że za ponad sto lat też ktoś sięgnie do gazet sprzed wielu lat i dowie się, że Państwo czegoś wyjątkowego dokonali - powiedział redaktor naczelny "Dziennika Łódzkiego". - Z tego miejsca gratuluję Państwu bardzo serdecznie i zapewniam, że przejdziecie państwo do historii!

LISTA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH

Kategoria Biznes:

 • Mazowieckie - pani Izabella Rykowska-Urbaniak z miejscowości Trębki Nowe,
 • Podlaskie - pani Anna Jankowska, prezes i współwłaściciel PPHU Inter-Tech z Zambrowa,
 • Lubelskie - pan Patryk Szachoń, właściciel Restauracji “Bordo” z Włodawy,
 • Wielkopolskie - pani Anna Przybylska-Sarnocińska, prezes firmy Minouu z Poznania,
 • Kujawsko-Pomorskie - pan Kornel Jackowski, prezes NZOZ Euromedica z Grudziądza,
 • Pomorskie - pan Rafał Sztobnicki, przedsiębiorca, ichtiolog z Przęsina,
 • Zachodniopomorskie - pani Irena Piątek, właścicielka firmy Unilink S.A. z Choszczna
 • Łódzkie - pan Tomasz Niciak, właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego Cza-Ta sj. z Piotrkowa Trybunalskiego,
 • Świętokrzyskie - pan Jacek Boruciński, prezes fabryki kotłów “Sefako” Spółka Akcyjna z Sędziszowa,
 • Małopolskie - pan Marek Czamara, właściciel Firmy Handlowo - Usługowej “Czamara” z Limanowej,
 • Podkarpackie - pani Iwona Blecharczyk, właścicielka firmy Imagination z Dubiecka,
 • Dolnośląskie - pani Natalia Haring, właścicielka Jaworzyńskiego Browaru Rzemieślniczego „Jauer” z miejscowości Jawor,
 • Lubuskie - pan Tomasz Kamiński, prezes zarządu firmy transportowej Schnug Polska,
 • Warmińsko-Mazurskie - pan dr inż. Szczepan Szumowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku,
 • Śląskie - pani Joanna Osiecka, współtwórczyni Międzynarodowej Marki “Aroma King” z Katowic
 • Opolskie - pan Tomasz Repczyński, właściciel firmy LICON z miejscowości Chrząstowice.
 • Miejsce III - pani Anna Przybylska-Sarnocińska,
 • Miejsce II - pani Joanna Osiecka,
 • Miejsce I i TYTUŁ OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 POLSKI w kategorii BIZNES - pan Jacek Boruciński.

Kategoria Polityka, Samorządność i społeczność lokalna:

 • Mazowieckie - pani Aneta Larent, wójt Gminy Olszewo Borki,
 • Podlaskie - pan Tomasz Breńko - prezes spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sokółce,
 • Lubelskie - pan Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego,
 • Wielkopolskie - pan Dariusz Ostrowski, wójt gminy Kościelec,
 • Kujawsko-Pomorskie - pan Stanisław Pawlak, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
 • Pomorskie - pan Roman Dambek, radny sejmiku województwa pomorskiego,
 • Zachodniopomorskie - pan Krzysztof Lis, starosta szczecinecki,
 • Łódzkie - pan Paweł Sikora, wicestarosta Pajęczański,
 • Świętokrzyskie - pan Kamil Suchański, radny Miasta Kielce,
 • Małopolskie - pan Jerzy Przeworski, radny Gminy Mogilany,
 • Podkarpackie - pan Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP,
 • Dolnośląskie - pan Michał Rado, sołtys wsi Bystrzyca,
 • Lubuskie - pan Jarosław Porwich, pełnomocnik wojewody lubuskiego ds. rozwoju i inwestycji w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, Warmińsko-Mazurskie - pan Mariusz Dombrowski, dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej Mario i Olek w Lidzbarku Welskim,
 • Śląskie - pan Grzegorz Mosoń, radny Rady Miasta, przewodniczący rady os. Morcinka w Jastrzębiu-Zdroju,
 • Opolskie - pan Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
 • III miejsce - pan Tomasz Breńko,
 • II miejsce - pan Zbigniew Chmielowiec,
 • I miejsce i tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 POLSKI w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna - pan Paweł Sikora

Kategoria Nauka:

 • Mazowieckie - pani Anna Rejmer, psycholog dzieci i młodzieży i ceniony ekspert telewizyjny z Radomia,
 • Podlaskie - pani Emilia Jakubowska z Białegostoku,
 • Lubelskie - pan prof. dr hab. Wojciech Polkowski, profesor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
 • Wielkopolskie - pani prof. dr hab. Izabela Nowak, wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego z Poznania,
 • Kujawsko-Pomorskie - pani Barbara Gmińska-Nowak, pracownik Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu,
 • Pomorskie - pani dr inż. Monika Zielińska, adiunkt na Politechnice Gdańskiej w Katedrze Technicznych Podstaw Projektowania Architektonicznego,
 • Zachodniopomorskie - pani dr hab. n. zdr. Agnieszka Kempińska-Podhorodecka, pracownik naukowy PUM,
 • Łódzkie - pan Bartosz Rus, student Politechniki Łódzkiej,
 • Świętokrzyskie - pani Anna Parkita z Kielc,
 • Małopolskie - pan dr inż. Maciej Knapik, projektant i korepetytor z Alwernii,
 • Podkarpackie - pan dr hab. Inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz z Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki z Rzeszowa,
 • Dolnośląskie - pan dr Tomasz Orzech, pracownik naukowy Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu,
 • Lubuskie - pani dr Anna Ratke-Majewska, naukowiec, pracownik naukowo-badawczy w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego,
 • Warmińsko-Mazurskie - pan Amadeusz Pfeifer, inżynier i historyk z Elbląga,
 • Śląskie - pan Bartłomiej Stefko z Bielska-Białej,
 • Opolskie - pani dr n. med. Agnieszka Ledniowska, adiunkt Collegium Medicum w Opolu
 • Miejsce III - pani Emilia Jakubowska,
 • Miejsce II - pani Anna Rejmer,
 • Miejsce I oraz tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 POLSKI w kategorii NAUKA - pani dr n. med. Agnieszka Ledniowska.

Kategoria Kultura:

 • Wielkopolskie - Wiktor Mirosław Bąk, akordeonista z Zagórowa,
 • Mazowieckie - pan Krzysztof Mordwa z miejscowości Jednorożec,
 • Podlaskie - pan Krzysztof Bałtyk, DJ oraz producent filmowy z Białegostoku,
 • Lubelskie - pan Daniel Głowacki, poeta z Lublina.
 • Kujawsko-Pomorskie - pani Agata Misiak, wokalistka z Grudziądza,
 • Pomorskie - pan Adam Zittermann z Wejherowa,
 • Zachodniopomorskie - pani Amelia Anders, malarka ze Stargardu,
 • Łódzkie - pan Bartosz Jagielski, wokalista, kompozytor oraz DJ z Wielunia,
 • Świętokrzyskie - pani Lidia Jędrocha - nauczycielka wychowania fizycznego, poetka z Nowin,
 • Małopolskie - pan Paweł Piotrowski, dyrektor Zespołu Muzycznego “Prowadź mnie”, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, wydawca oraz organista z Wieliczki,
 • Podkarpackie - pan Paweł Steczkowski, producent muzyczny z Rzeszowa,
 • Dolnośląskie - pan Mateusz Kotas, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Historycznego „Ogniwo” w Jelczu-Laskowicach,
 • Lubuskie - pan Zbigniew Pawłowski, przedsiębiorca "Volkano-Bud" Pawłowski Zbigniew z Gubina,
 • Warmińsko-Mazurskie - pan Michał Dzimira, muzyk, nauczyciel, przewodniczącym Rady Miejskiej w Lidzbarku Welskim,
 • Śląskie - pani Monika Fibic, pisarka, etnolog z Pszowa,
 • Opolskie - pani Amelia Lipa, wokalistka z miejscowości Bliszczyce.
 • Miejsce III - pan Zbigniew Pawłowski,
 • Miejsce II - pani Agata Misiak,
 • Miejsce I i tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 POLSKI w kategorii KULTURA - pan Bartosz Jagielski.

Kategoria Działalność Społeczna i Charytatywna:

 • Mazowieckie - pan Kamil Różański, druh OSP w Zawidzu,
 • Podlaskie - pani Marcelina Puchalska, prezes Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży w Białymstoku,
 • Lubelskie - pani Łucja Cyranek, Dyrektor Regionalny Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychologicznej dla Dzieci I Młodzieży “PsychologiJa” w Parczewie,
 • Wielkopolskie - pan Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP z Krotoszyna,
 • Kujawsko-Pomorskie - pani Katarzyna Tomczak, radna Gminy Pakość,
 • Pomorskie - pan Andrzej Kobylarz, działacz społeczny, przedsiębiorca i polityk związany z Solidarną Polską, założyciel Fundacji Zdrowa Rodzina z Pruszcza Gdańskiego,
 • Zachodniopomorskie - pani Andżelika Ratajczak oraz pan Krzysztof Weder, właściciele firmy Kokardeczka z Polic,
 • Łódzkie - pan Paweł Sikora, wicestarosta Pajęczański,
 • Świętokrzyskie - pan Szymon Majewski z miejscowości Końskie,
 • Małopolskie - ks. dr Jan Przybocki, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Bibicach,
 • Podkarpackie - pan Janusz Urbanik, prezes firmy Ventor z Dębicy,
 • Dolnośląskie - ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, koordynator i inicjator powstania Spiżarni św. Ojca Pio z Bielawy,
 • Lubuskie - pan Tomasz Szurkało, właściciel Kwiaciarni i Hurtowni Kwiatów TIM w Gorzowie Wielkopolskim,
 • Warmińsko-Mazurskie - pan Daniel Lewakowski, właściciel “Power Gym” z Mrągowa,
 • Śląskie - pan Jan Szczęśniewski, prezes zarządu Śląskiego Banku Żywności z Chorzowa,
 • Opolskie - pan Grzegorz Mencfel, radny Gminy Radłów.
 • Miejsce III - ks. kan. Daniel Marcinkiewicz,
 • Miejsce II - pani Andżelika Ratajczak i pan Krzysztof Weder,
 • I miejsce i tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 POLSKI w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna - pan Jan Szczęśniewski.

Tak gala wyglądała rok temu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: OSOBOWOŚĆ ROKU POLSKI 2022. Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie! - Portal i.pl

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Stanisław
Nie rozumiem dlaczego tylko prezesi i biznesmeni są pokazani. Byli tam jeszcze przedstawiciele mniej dochodowych specjalności.

Dlaczego pominięto te osoby nawet w zdjęciach filmu?
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie