Ostatni krok wykonany, KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w finale Ligi Mistrzyń! (DUŻO ZDJĘĆ)

Damian Wiśniewski
Han Ying wygrała dzisiaj dwa pojedynki
Han Ying wygrała dzisiaj dwa pojedynki Marcin Radzimowski
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg po raz trzeci w historii zagra w finale Ligi Mistrzyń! Zawodniczki polskiego klubu pokonały w rewanżowym starciu półfinałowym Linz AG Froschberg 3:1.

Mecz rozpoczął pojedynek pomiędzy Han Ying, a Lindą Bergström.

Kiedy obie zawodniczki mierzyły się ze sobą niemal przed dwoma tygodniami, to lepsza okazała się Szwedka Bergström, która wygrała tamto spotkanie bez straty seta. Tym razem ani jednego nie potrafiła ugrać.

Zawodniczka Siarki grała fantastycznie, w każdej partii pokazując swoją wyższość podczas tego wieczora. Ostatnią rozegrała koncertowo i ostatecznie straciła w niej zaledwie jeden punkt.

Drugim pojedynkiem był mecz Gu Ruochen z Sofią Polcanovą. Zawodniczka Linzu w poprzednim spotkaniu przegrała po pięciosetowym boju z Elizabetą Samarą i teraz też w pierwszej partii była gorsza od rywalki. Niestety, ale tylko w pierwszej. Gu Ruochen przegrała ją na przewagi, a każdy kolejny set padał już łupem gwiazdy austriackiego klubu.

Dla Gu był to trzeci mecz w barwach Siarki. Wcześniej w lidze grała przeciwko Dorocie Sass z GLKS-u Nadarzyn, a w Lidze Mistrzyń przeciwko Danieli Dodean ze Sportingu Lizbona. Oba te pojedynki wygrała bez straty seta.

Sprawę awansu rozstrzygnęła niezawodna Li Qian. W meczu z Wai Yam Minne Soo wygrała bez straty choćby seta i po trzecim meczu zrobiło się 2:1 dla Enea Siarki. Jako, że pierwszy mecz tarnobrzeżanki zwyciężyły 3:1, to było wiadomo, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta.

Jako ostatnie do stołu podeszły Han Ying i Sofia Polcanova. Zawodniczka Siarki skończyła mecz w trzech setach i przypieczętowała kwestie zwycięstwa w tym meczu. Fantastyczny, trzeci w historii awans do finału Ligi Mistrzyń stał się faktem! Teraz pora na odpowiednie przygotowanie do najważniejszego starcia w tym sezonie.

To Sofia Polcanova właśnie sprawiała najwięcej kłopotów gospodyniom tego starcia. Najpierw pokonała Gu Ruochen, a potem w starciu z Han Ying, mimo że wiedziała, że jej zespół nie ma już szans na awans, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Pierwsze dwa sety przegrała dość gładko, ale potem wróciła do gry i pokazała, jak świetną jest tenisistką. Han Ying miała duże kłopoty by ją pokonać.

Nie zagrała dzisiaj z kolei Elizabeta Samara, a więc jedna z bohaterek pierwszego meczu w Linzu, z dziesiątego marca. Tam pokonała właśnie Polcanovą, co było kluczowe dla całej rywalizacji. Dziś była przewidziana jako ewentualna para do starcia z Lindą Bergström, jednak tako nie było potrzebne. W pierwszej "trójce" do gry zastąpiła ją Gu Ruochen, która przed kilkoma dniami przyleciała z Chin do Polski.

W niedzielę Siarka pozna finałowego rywala. W pierwszym półfinale TTC Berlin Eastside (tarnobrzeżanki przegrywały z tym zespołem finały w 2016 i 2017 roku) pokonał 3:2 Dr. Časl Zagrzeb.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - Linz AG Froschberg 3:1

Han Ying - Linda Bergström 3:0 (11:4, 11:7, 11:1)
Gu Ruochen - Sofia Polcanova 1:3 (15:13, 4:11, 5:11, 7:11)
Li Qian - Wai Yam Minne Soo 3:0 (11:5, 13:11, 12:10)
Han Ying - Sofia Polcanova 3:1 (11:5, 11:6, 7:11, 11:7).

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Laureaci Plebiscytu 2018 i ich kobiety - żony, narzeczone, dziewczyny

Świętokrzyskie zawodniczki jak modelki [AKTUALIZACJA]

Najprzystojniejsi sportowcy w świętokrzyskich klubach. Zdjęcia z prywatnych sesji!

Księża z diecezji kieleckiej mistrzami Polski w piłce nożnej! [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Ostatni krok wykonany, KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w finale Ligi Mistrzyń! (DUŻO ZDJĘĆ) - Echo Dnia Podkarpackie