Ostre ściganie w Górach Słonnych

Marek Bluj
Mariusz Stec z Automobilklubu Rzemieślnik Warszawa zasiadający za kierownicą mitsubishi lancera był bezkonkurencyjny na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, na której w sobotę i niedzielę rozegrana została 11 i 12. runda górskich samochodowych mistrzostw Polski.

Stec, wobec nieobecności w Górach Słonnych, Pawła Dytki z Nysy, który mając już w kieszeni tytuł mistrzowski pojechał do Chorwacji na eliminacje mistrzostw Europy, był faworytem i nie zawiódł zwyciężając bezapelacyjnie w obu rundach. Zawodnik ten, jako chyba jedyny, pozwalał sobie na efektowneą jazdę.
[obrazek2] Jarosław Hebzda (fot. Marek Bluj)Drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zajął Jacek Koraszewski (Automobilklub Opolski) na audi S-2. Trzeci na trasie o długości 4688 m z 14. zakrętami był krośnianin Jarosław Hebzda (Automobilklub Polski Warszawa) startujący na samochodzie mitsubishi lancer E-6. Hebzda wygrał rywalizację w grupie "N" i jeżeli równie dobrze pojedzie w dwóch ostatnich rundach (na górze Świętej Anny), wywalczy w tej grupie tytuł mistrzowski. Jego najgroźniejszy rywal - Janusz Jania (Automobilklub Krakowski) zakończył zawody na piątym miejscu i ma 5 pkt. straty do krośnianina. Czwarty był Bartłomiej Steinhof (Automobilklub Krakowski) na oplu corsa.
Na malowniczej trasie, w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych odbyły się także wyścigi w klasie pojazdów historycznych. wygrał Rafał Piasecki (A. Orski) na posche 911. m.b.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?