Oświęcim: Unia przełamała pasmo pięciu porażek, pokonując u siebie Ciarko Sanok [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
W takich okolicznościach Peter Bezuszka zdobył trzecią bramkę dla Unii Oświęcim. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim przerwała pasmo pięciu porażek w grupie silniejszej hokejowej ekstraklasy, pokonując we własnej hali Ciarko Sanok. Oświęcimianie po podziale ligi wygrywają tylko z Sanokiem, bo w pierwszej rundzie wygrali na Podkarpaciu.

Autor: Jerzy Zaborski

Pierwsi mogli objąć prowadzenie goście, bo Marcin Biały znalazł się sam przed Michałem Fikrtem, który jednak odbił krążek.

W odpowiedzi Maciej Szewczyk obsłużył Petera Tabaczka, a ten, ze stoickim spokojem, wygrał pojedynek ze Skrabalakiem. - Dobre wejście w mecz zawsze dodaje pewności _– powiedział popularny „Tabo”. - Taki miałem plan, żeby ograć bramkarza po swojemu, czyli tak, jak to robię na treningach. Cieszę się, że w meczu też wyszło._
Potem gospodarze zmarnowali wiele okazji bramkowych. Damian Piotrowicz z bliska nie zmieniła na gola podania od Dariusza Wanata (6min). Później Jan Daneczek nie trafił w krążek zagrany zza bramki przez Sebastiana Kowalówkę (7min).

To, jak Maciej Szewczyk nie trafił z metra do pustej bramki, pozostanie jego słodką tajemnicą. Z kolei polujący na swoją pierwszego seniorskiego gola Dariusz Wanat trafił w słupek (12 min). - Po pierwszej tercji powinniśmy rozstrzygnąć zawody na swoją korzyść - tłumaczył Josef Dobosz, trener Unii.

Worek z golami został rozwiązany z drugiej tercji. Najpierw Radim Haas wykorzystał prezent od Bogusława Rąpały (dostał za to gromkie brawa od oświęcimskiej widowni), a Damian Piotrowicz dopełnił formalności. Potem Petr Bezuszka trafił w liczebnej przewadze, gdy karę odsiadywał Rąpała.

Wprawdzie Zsolt Azari odczarował bramkę Fikrta, wykorzystując podanie zza bramki od Roberta Kosteckiego, ale chwilę później trafił Wojciech Wojtarowicz.

W trzeciej tercji gospodarze pilnowali wyniku. - Mój zespół zagrał dzisiaj jak na sparingu _– powiedział Kari Rauhanen, trener sanoczan. - Nie mogę pojąć, jak zespół, który dwa dni wcześniej pokonał u siebie Podhale, przeszedł tak niekorzystną przemianę._

_ -Ważne, że przełamaliśmy pasmo pięciu porażek _– cieszył się Dobosz.

Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
1:0 Tabaczek (Szewczyk) 2, 2:0 Piotrowicz (Haas) 22, 3:0 Bezuszka (Daneczek, Wojtarowicz) 28, 3:1 Azari (Kostecki, Tuominen) 31, 4:1 Wojtarowicz (Vosatko, Daneczek) 40.
Sędziował: Włodzimierz Marczuk (Toruń). Kary: 8 – 8 minut. Widzów: 900.

Unia: Fikrt - Vosatko, Bezuszka; S. Kowalówka, Daneczek, Wojtarowicz – Modrzejewski, Gabryś; Szewczyk, Haas, Tabaczek – Popela, Gębczyk, Piotrowicz, Wanat, Malicki.

Ciarko STS: Skrabalak – Sproule, Taraszuk; Cameron, Dalhman, Danton – Tuominen, Roberts; Azari, Kostecki, Strzyżowski – Rąpała, Salija; Śliwiński, Wilusz, Biały oraz Olearczyk

Inne mecze:

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:6; GKS Tychy – TatrySki Podhale 6:0.

TABELKA:

1.Cracovia...........31.........76..........152-62
2.GKS Tychy........31.........69...........154-69
3.Podhale.............31........65...........146-77
4.JKH Jastrzębie....31........61...........106-69
5.Ciarko Sanok.....31........48...........89-79
6.Unia..................31.........43.........104-109

Grupa słabsza:

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 1:6, Nesta Mires Toruń – Orlik Opole 3:6, Naprzód Janów – SMS U20 Sosnowiec 6:0.

7.Orlik................31........57...........133-100
8.Polonia.............31.......54............129-96
9.Naprzód............31.......31............82-142
10.Zagłębie............31......29............88-136
11.Nesta Mires........31.......15...........100-164
12.SMS U20............31........6............47-227

Wideo

Materiał oryginalny: Oświęcim: Unia przełamała pasmo pięciu porażek, pokonując u siebie Ciarko Sanok [WIDEO, ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3