SPRAWDŹ
  POPULARNE

  Popularne w marcu

  Rozwiń
  SPRAWDŹ
  Zwiń

  Popularne w marcu

  • Psie piękności na wystawie w Jarosławiu [FOTO, WIDEO]
  • Wiosenne trendy "Styl, moda i uroda". Akcja w galerii w Przemyślu [FOTO]
  • 10 najpopularniejszych rzeszowskich osiedli. Tu przybywa mieszkańców

  Oszukana na "generała". Straciła ponad 6 tys. euro

  Oszukana na "generała". Straciła ponad 6 tys. euro

  MM, KPP Jarosław

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Oszukana na "generała". Straciła ponad 6 tys. euro
  Mieszkanka Jarosławia straciła 6 200 euro, bo zaufała mężczyźnie, którego poznała w Internecie. Oszust, przedstawił się jako generał na misji w Afganistanie i poprosił pokrzywdzoną o odebranie cennej paczki. Pokrzywdzona przelała pieniądze.
  Oszukana na "generała". Straciła ponad 6 tys. euro
  - Kilka dni temu pokrzywdzona zawiadomiła o tym, że pod koniec lutego, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, poznała osobę podającą się za generała, który przebywa na misji w Afganistanie. Mężczyzna podawał również, że jest wdowcem i poszukuje towarzyszki życia. W prowadzonej korespondencji deklarował chęć przyjazdu do Polski po zakończeniu misji. Poprosił ją o przejęcie należących do niego rzeczy. W paczce, nazywanej przez niego „pakietem”, miały być zgromadzone cenne rzeczy osobiste i biżuteria – relacjonuje policja w Jarosławiu.

  Warunkiem przesłania tej paczki było wpłacenie przez kobietę pewnej kwoty. - Z pokrzywdzoną skontaktował się mężczyzna, podający się za agenta. Przekazał dane i numer konta, na jaki miała przesłać pieniądze. Kobieta wpłaciła 2 000 euro na wskazane konto i wtedy "generał" ponownie skontaktował się z nią. Poprosił o wpłacenie jeszcze 4 200 euro, by paczkę można było przesłać na adres w Polsce. Ta kwota przeznaczona miała być na opłatę dokumentów upoważniających pokrzywdzoną do odebrania paczki. "Generał" podtrzymywał, że jest osobą samotną i nie ma nikogo, kto by odebrał te rzeczy – tłumaczą funkcjonariusze.

  Kobieta zrealizowała kolejny przekaz. - Po wpłaceniu pieniędzy, agent znów skontaktował się z mieszkanką Jarosławia i poprosił o kolejną wpłatę, by przesłać tzw. „kontener”. Mężczyzna zażądał kwoty 10 000 euro. Wtedy kobieta przeanalizowała całą sprawę i zawiadomiła policję – informują funkcjonariusze.

  Jarosławscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego oszustwa.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo