Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Krakowscy kibice dobrze pamiętali porażkę z AC Parmą w 1998...

Oto największe sukcesy polskich drużyn w europejskich pucharach w XXI wieku [GALERIA]

Wisła Kraków vs. FC Parma i Schalke 04 (sezon 2002/03)

Krakowscy kibice dobrze pamiętali porażkę z AC Parmą w 1998 roku. Szansa na rewanż przydarzyła się cztery lata później, gdy po wyeliminowaniu NK Primorje, Wisła trafiła na włoski klub w ramach II rundy pucharu UEFA. Stadion przy Reymonta doskonale pamiętał świetne spotkania - m.in. ten z Realem Saragossą (4:1) - więc wiślacy zmobilizowali się na to spotkanie. Parma była drużyną stojącą na wysokim piłkarskim poziomie, choć wówczas okupowała środek tabeli. W dramatycznych okolicznościach "Biała Gwiazda" wygrała po dogrywce i awansowała dalej. W III rundzie pucharu Wisła trafiła na Schalke - również klub z nieco wyższej półki. Po remisie 1:1 w Krakowie polski zespół wznosi się na wyżyny swoich umiejętności i demoluje niemiecki klub 4:1. Dwie bramki zdobył wówczas Maciej Żurawski, a po jednej dołożyli Kalu Uche i Kamil Kosowski. Po stronie Schalke jedynego gola strzelił... Tomasz Hajto! Wiślacy doszli wówczas do 1/8 finału Pucharu UEFA, remisując w pierwszym meczu 3:3, ale doznając porażki 1:2 w rewanżu.

Polecamy

Łucznicza majówka w Karpackiej Troi w Trzcinicy [ZDJĘCIA]

Politycy PiS byli podsłuchiwani Pegasusem? Prokuratura zabrała głos

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do Paryża. Prawie połowa nieobecna