Pacjenci KSW nr 2 w Rzeszowie chcą ulg za parkowanie podczas zabiegów

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Parkowanie przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie sporo kosztuje pacjentów.
Parkowanie przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie sporo kosztuje pacjentów. Paweł Dubiel
Pacjenci Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie skarżą się na wysokie ceny za parkowanie. Sugerują możliwość wydawania czasowych zezwoleń dla tych, których czekają systematyczne zabiegi lub rehabilitacja. Szpital nie przewiduje takiej możliwości, choć w wyjątkowych sytuacjach zostawia sobie opcję indywidualnego rozstrzygnięcia sprawy.

Od 1 marca miejsca parkingowe przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie są płatne. Godzina parkowania kosztuje 3 zł. Do takiego rozwiązania przyzwyczaiła już się część pacjentów i personel. Jest jednak grupa, która jest zmuszona korzystać z parkingu. To pacjenci, którzy mają zaplanowane zabiegi rehabilitacyjne lub długotrwałą terapię i muszą systematycznie kilkadziesiąt razy odwiedzać szpital.

Przepustka za kaucję

- Moja mama ma zapisanych 60 zabiegów w szpitalu KSW nr 2 w poradni kardiologicznej. Za każdym razem trzeba ją odwieść i zaprowadzić do gabinetu. Następnie za około 3 godziny trzeba ją odebrać. Za każdym razem płacę za parking. Podsumowując dojazd na wszystkie zabiegi będzie mnie kosztował 360 zł. za samą tylko podwózkę. Takich osób jak ja jest znacznie więcej –opowiada pan Grzegorz z Rzeszowa.

Czytelnik sugeruje aby szpital dla pacjentów, którzy muszą korzystać systematycznie z zabiegów bądź rehabilitacji na podstawie kaucji wydawał przepustkę na parking. Następnie po zakończeniu leczenia taka przepustko byłaby zwracana do lecznicy.

- Skorzystaliby na tym pacjenci, którzy do szpitala dojeżdżają nie dla własnej wygody ale ratując zdrowie - mówi czytelnik.

Pacjenci KSW nr 2 w Rzeszowie chcą ulg za parkowanie podczas zabiegów

Rozpatrują indywidualnie

O możliwość wprowadzenia rozwiązania z przepustkami zapytaliśmy w KSW nr 2 w Rzeszowie.

- To zbyt duży szpital aby pomysł z przepustkami zdało egzamin. Tych osób zawsze będzie bardzo dużo. Przyjmujemy 100 tys. ludzi rocznie. Po to tworzyliśmy strefę aby samochody rotowały, i nie były zostawiane na cały dzień. Oczywiście jeśli ktoś się zwróci z prośbą do władz szpitala i uzasadni konieczność skorzystania z przepustki to być może zostanie ona przyznana. Ale to są indywidualne przypadki a nie rozwiązanie systemowe – wyjaśnia Tomasz Warchoł Rzecznik KSW nr 2 w Rzeszowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gorliwy pacjent
Tam za godzinę postoju powinno być minimum 10zł , i szczegółowa kontrola , nie ważne czy lekarz czy pracownik.

Jak nie stać ,przyjedź autobusem ,a zmotoryzowany niepełnosprawny pieniądze ma . Za postój na trawniku czy chodniku wysokie mandaty.
L
Lech
Fatalnie oznakowane są miejsca dla inwalidów bo obok znaku miejsca postój dla inwalidów drugi znak parking płatny, i na dodatek fatalna nawierzchnia drogi, więc skoro właściciel terenu zdecydował o opłatach to powinien zadbać też o poprawę nawierzchni drogi i urządzenie parkingu z prawdziwego zdarzenia.
K
Kamila
Tak rozumiem, że opłaty wprowadzono, aby miejsca nie były zajmowane za cały dzień. Chociaż ostatnio spotkała nas przykra sytuacja. Przyjechaliśmy z dzieckiem do lekarza, zaparkowaliśmy na miejscu, gdzie wyjeżdżał akurat samochód, zapłaciliśmy opłatę, po powrocie okazało się, że dostaliśmy dodatkowo mandat 100zł za zaparkowanie w niedozwolonym miejscu, chociaż parkingowy widział i nie zwrócił nam wcześniej uwagi. Nie wiem czy to taktyka na samochody z rejestracją z innego miasta. W innym państwie zwrócili by nam uwagę typu proszę tutaj nie parkować, ale no cóż tutaj Polska.
M
Maria Zaborowska
To ja chcę też ulg jak przychodzę do przychodni - bo trzeba się naczekać na lekarza, który nieraz się spóźni a kasa leci za parking.

Chce ulg za pobyt na SOR-ze, ponieważ wizyta się znacznie wydłuża, bo lekarze nie schodzą z oddziałów zaraz po przyjściu pacjenta na SOR. Przecież SOR pełni rolę lekarza rodzinnego więc lekarze specjaliści powinni być na każde zawołanie pacjenta !!!

A tak w ogóle powinny być ulgi dla pacjentów bo to ludzie ciężko chorzy nie z wyboru. Dlaczego szpital podlegający Marszałkowi PiS i zarządzany przez ludzi PiS na Podkarpaciu gdzie rządzi PiS żąda kasy od pacjentów za parkowanie samochodów ???
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie