Padła twierdza Przemyśl. Czuwaj przegrał z Piekarami Śląskimi

Wacław Burzmiński
Czuwaj Przemyśl przegrał u siebie pierwszy raz od roku.
Czuwaj Przemyśl przegrał u siebie pierwszy raz od roku. Łukasz Solski
Przemyska „siódemka” piłkarzy ręcznych, po rocznej przerwie, przegrała pierwszy raz u siebie w sezonie i oddaliła się od czołówki. Śląska ekipa podyktowała jej bardzo trudne warunki, zwłaszcza w obronie.

Czuwaj Przemyśl - Olimpia Piekary Śl. 29:32 (13:14)

Czuwaj:
Sar, Szczepaniec, Kijanka – Biernat, Stołowski 1, Nowak 4, M. Kroczek 3 (1 karny), Kulka 5 (2 k.), Kubisztal 7 oraz Król 1, Bajwoluk 5, Obydź 3 (1 k.). Trener Piotr Kroczek.

Olimpia:
Kot 1, Zemelka – Zagała 1, Chromy 4, Cieślik 1, Kotalczyk 4, Kowalski 2, Płonka 6 oraz Miszka 10 (6 k.), Czapla, Rosół 3, Ludyga, Milek. Trener Sławomir Szenkel.

Kary: 10 min – 12 min. Widzów 500.

-To będzie bardzo ważny dla nas mecz, aby utrzymać bliski kontakt z czołówką, ale także niezwykle trudny – przepowiadał Paweł Bolechowski, prezes SRS Czuwaju. I się nie pomylił. Gospodarze, wprawdzie, po dwóch trafieniach Tomasza Kulki, prowadzili 2:0, ale już od 7. minuty (2:3) do końcowego gwizdka wygrywali Ślązacy, którzy wzorowo współpracowali w defensywie, a w ataku wykorzystywali większość akcji, czego brakowało „Harcerzykom”. W 18. min. było już 10:4 (największa przewaga) dla Olimpii, a tuż przed przerwą gospodarzom, po rzucie karnym Huberta Obydzia, udało się zbliżyć do remisu.

Niestety, w drugiej odsłonie warunki gry wciąż dyktowali goście, prowadząc 3-4 bramkami. Cień nadziei na korzystny wynik dla naszych dało jeszcze trafienie Mateusza Nowaka w 56. min. (27:28), ale lider już do końca trzymał rękę na pulsie i zasłużenie wygrał.

POZOSTAŁE WYNIKI: Ostrovia Ostrów Wlkp. – Anilana Łódź 32:36 (16:15);
Moto – Jelcz Oława – ŚKPR Świdnica 26:29 (13:14);
MKS Wieluń – AZS AWF Biała Podlaska 35:34 (18:16);
ASPR Zawadzkie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 33:30;
Uniwersytet Radom – KSSPR Końskie 28:28 (18:12) k. 5:4;
Miedź Legnica – MTS Chrzanów 30:26.
Viret Zawiercie – SPR Tarnów 28:37