Paraliż w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul....

  Paraliż w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. 104 pracowników nie przyszło dziś do pracy

  af

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Paraliż w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. 104 pracowników nie przyszło dziś do pracy

  ©K.Kapica

  104 pracowników Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie nie przyszło dziś do pracy. Mowa o pielęgniarkach, położnych, fizjoterapeutach i technikach RTG. Wstrzymano przyjęcia, a pomoc udzielana jest tylko pacjentom w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
  Paraliż w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. 104 pracowników nie przyszło dziś do pracy

  ©K.Kapica

  Pracownicy dziś rano poinformowali o tym, że nie przyjdą do pracy. Braki kadrowe wpłynęły jednak na funkcjonowanie szpitala.

  - Na dziś zaplanowanych było 7 operacji na bloku głównym, dwie na dziecięcym i dwa stoły operacyjne na kardiochirurgii. Z czego można było wykonać tylko połowę zabiegów - mówi Krzysztof Bałata, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

  Dlatego szpital został przeorganizowany na pracę w trybie ostrym.

  - Oznacza to, że świadczenia udzielane są w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Wstrzymujemy także wszelkie planowane przyjęcia - wyjaśnia dyrektor szpitala.

  Wszystkie planowe zabiegi odwołano dziś także w szpitalu w Tarnobrzegu. Czytaj więcej: Paraliż w szpitalu w Tarnobrzegu. Odwołane wszystkie planowe zabiegi, nie ma przyjęć pacjentów!

  Aktualizacja godz. 14.30


  Dyrektor szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie wydał oświadczenie. Czytamy w nim m.in.:

  "W związku z zaistniałą sytuacją podjęto następujące działania:
  1. Poinformowano: służby wojewody Podkarpackiego, Marszałka woj. podkarpackiego oraz POW NFZ i dyrektorów okolicznych szpitali,
  2. Transport sanitarny szpitala jest w gotowości aby ewentualnie przewieźć pacjentów do innych szpitali
  3. Zorganizowano personel zastępczy do pracy w komórkach organizacyjnych wymagających największych potrzeb.
  4. Trwają wypisy pacjentów z oddziałów szpitalnych. Rozważana jest możliwość tymczasowego łączenia wybranych oddziałów.
  5. Poradnie specjalistyczne – cześć poradni specjalistycznych pracuje normalnie a inne w ograniczonym zakresie. Poinformowano o tym fakcie pacjentów
  6. Nowa organizacja pracy szpitala przedstawia się następująco:

  a) Ze szpitala wypisani zostaną pacjenci szybciej niż wynikałoby z procesu leczenia a których stan zdrowia nie zagraża ich życiu.
  b) Wstrzymuje się przyjęcia planowe
  c) Szpital pracuje w systemie ostro dyżurowym
  d) Zwiększono obsadę służb transportowych

  Pacjenci muszą być przygotowani na utrudnienia w postaci przesunięć terminów zabiegów i przyjęcia do szpitala, bądź uzasadnionych medycznie wcześniejszych wypisów ze szpitalnych oddziałów. Szpitalny Oddział Ratunkowy działa w zmniejszonej obsadzie, ale zabezpiecza przyjęcia wszystkich pacjentów trafiających do szpitala w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

  Z uwagi na powyższe prosimy pacjentów o korzystnie z sąsiednich placówek medycznych.

  Powyższe obowiązuje do odwołania


  Aktualizacja godz. 14.39


  Swoje oświadczenie wydał także Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

  Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu od dnia 2 lipca 2018 roku wstrzymały planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych. Szpitalne Oddziały Ratunkowe obu placówek przyjmują tylko pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Przyczyną tej sytuacji jest niestawienie się do pracy personelu medycznego, głównie pielęgniarskiego, który przedłożył zwolnienia lekarskie. Podobna sytuacja już wystąpiła w województwach lubelskim i podlaskim, a w naszym województwie w chwili obecnej problem ten dotyczy szpitali w Mielcu, Tarnobrzegu i Rzeszowie.

  Służby szpitali, marszałka województwa oraz wojewody podkarpackiego wspólnie podejmują działania, aby zażegnać kryzys i przywrócić placówki do normalnego funkcjonowania.

  Jako Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego nadzorującego ochronę zdrowia z niepokojem patrzę na te wydarzenia, a wszystkie osoby wymagające opieki medycznej zapewniam, że robimy wszystko, aby żadne życie bądź zdrowie nie zostało zagrożone.


  ZOBACZ TEŻ: W dentobusie będą leczyć dzieciom zęby. Także w wakacje.


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (188)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (188) forum.nowiny24.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »