Paraolimpiada: Jacek Czech piąty stylem grzbietowym

Tarnobrzeżanin Jacek Czech zajął piąte miejsce w finale pływania na 50 metrów stylem grzbietowym podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie.

To była druga konkurencja na której wystartował Jacek Czech w Londynie. Po 4. miejscu w stylu dowolnym na 100 metrów, zajął 5. miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

W półfinale Jacek z czasem 1:09,31 zajął 4. miejsce w swoim wyścigu. W finale popłynął o półtorej sekundy szybciej (1:07,74). Dało mu to ostatecznie 5. miejsce.

Zwyciężył Chińczyk Yang Yang z czasem 1:00,9. Do strefy medalowej Czechowi zabrakło 2 sekund.