"Pasiaki" wygrały w Krakowie z liderem trzeciej ligi. Wszystkie gole rzeszowianie strzelili w drugich 45 minutach

Jednego z goli dla resoviaków strzelił pod Wawelem Paweł Hass
Jednego z goli dla resoviaków strzelił pod Wawelem Paweł Hass Krzysztof Kapica
W swoim ostatnim sparingu Apklan Resovia, ósma drużyna 2 ligi, pokonała na wyjeździe 3:1 Hutnika Kraków, lidera 3 ligi grupy 4. Nasz zespół od poniedziałku szykuje się na inaugurację wiosennych rozgrywek

W meczu z liderem 3 ligi „pasiaki” miały wiele okazji bramkowych, ale do 85 minuty notowano remis 1:1.

- Nie byłem zadowolony z pierwszej połowy, bo zamiast przegrywać, powinniśmy po niej prowadzić ze cztery do jednego - mówi Szymon Grabowski, rzeszowian. - Po przerwie dobrze zareagowaliśmy na sytuację, co pokazuje końcowy wynik. Prawdę mówiąc, spodziewałem się trochę więcej po naszym przeciwniku.

Trener resoviaków w drugiej połowie dokonał ośmiu zmian. Tym razem nikt nie był testowany. Z różnych powodów w grze brakło Dawida Górki, Dawida Kwieka, Damiana Barszczaka, Konrada Domonia i Mateusza Świechowskiego. Dwa ostatni niedawno trafili na listę kontuzjowanych.

- Konrad ma problem z pięta, Damian z łydką. Szybciej do treningów powinien wrócić Konrad - informuje trener rzeszowian.

Był to ostatni sparing Apklan Resovii. Pierwszy wiosną mecz o punkty nasza drużyna rozegra na wyjeździe, 3 marca (niedziela, g. 13.05) z Górnikiem Łęczna. Stacja TVP (TVP Sport i TVP Regionalna) pokaże transmisję z tego meczu.

Hutnik Kraków - Apklan Resovia 1:3 (1:0)