Patria Sędziszów kontynuuje zwycięski marsz

Ewelina Nycz
Extrans Patria Sędziszów odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem ekipa Moniki Bartnickiej wygrała 3:0 w Wieliczce.

Gdybyśmy mieli dać nazwę tego sezony przez pryzmat Patrii Sędziszów to zwałby się on seria.

Sędziszowianki po siedmiu porażkach z rzędu złapały rytm i zaczęły wygrywać, w Wieliczce zrobiły to trzeci raz po kolei.

- To był przedziwny mecz, bo graliśmy w dość nietypowej hali, miałyśmy problem ze złapaniem przestrzeni w pierwszym secie, piłka był dla nas niewidoczna - tłumaczy Monika Bartnicka, grająca trenerka sędziszowianek.

To właśnie ona rozpoczęła mecz na rozegraniu, ale jeszcze w pierwszym secie zmieniła ją Magda Radoń. Tym razem druga rozgrywająca Patrii spisała się bardzo dobrze i pani trener mogła spokojnie kierować drużyną z boku.

Główną siłą naszego zespołu okazała się zagrywka, z którą gospodynie miały ogromne problemy. Z czasem zniechęcone wieliczanki kompletnie się pogubiły i oddały mecz.

MKS Wieliczka - Extrans Patria Sędziszów 0:3 (27:29, 17:25, 17:25)

PATRIA: Bartnicka, Warzecha, Chmura, Kutyła, Róg, Myjak, Peret (libero) oraz Radoń, Mich, Pyrć, Młocek, Pająk, Zawiślak.