Patryk Dobek w debiucie na 800 m wywalczył brązowy medal!

Jacek Żukowski
Patryk Dobek
Patryk Dobek Pawel Relikowski
Mamy kolejny medal podczas środowej rywalizacji na IO. Sięgnął po niego 800-metrowiec Patryk Dobek! Polak debiutował w tej konkurencji na igrzyskach olimpijskich.

Polak zaczął ten bieg bardzo spokojnie. Był na końcu stawki, ale taka była jego taktyka, by spokojnie rozegrać pierwsze okrążenie. Pod koniec pierwszego "kółka" jednak mocno przyspieszył i był 4-5. Na drugim okrążeniu już mocno zaatakował przy krawęzniku, wyszedł na drugą pozycję, ale na finiszu dał sie wyprzedzić jednemu rywalowi.

Nasz reprezentant zakończył bieg z czasem 1:45.39 min. Złoto wywalczył Kenijczyk Emmanuel Korir (1:45.06), a na drugim stopniu podium uplasował się jego rodak, Ferguson Rotich (1:45.23).

Dobek został czwartym Polakiem, który awansował do finału biegu na 800 metrów podczas igrzysk olimpijskich. Jako pierwszy z Biało-Czerwonych zdobył medal na tym dystansie.