Paula uratowała Łańcut

Marek Bluj
Trzy asy pod rząd na koniec meczu! Brawo, Paula!
Trzy asy pod rząd na koniec meczu! Brawo, Paula! WOJCIECH ZATWARNICKI
Paula Rauch za miesiąc skończy 18 lat. Wczoraj rozegrała świetny mecz. W piątym secie zaserwowała trzy asy, dzięki czemu UMKS Łańcut pokonał 3:2 Legionovię i nadal walczy o czołową "szóstkę".

Łańcucianki na początku grały bez wiary i animuszu, dlatego Legionovia miała przewagę na siatce i cieszyła się z wygrania pierwszej partii. W drugiej gospodynie przegrywały 0:4, ale po serii dobrych zagrań Katarzyny Warzochy, Pauli Rauch i Agnieszki Sety, wkrótce przeważały 18:14. Kiedy Paula przymierzyła, jak potrafi, UMKS uciekł na 20:15. Legionovia fatalnie przyjmowała, a seta zakończyła Warzocha.

W trzeciej odsłonie łańcucianki także kilka razy zaszachowały rywalki zagrywką (Małgorzata Plebanek oraz Rauch), przypomniały sobie, jak się stawia blok, dodały parę skutecznych ataków i zyskały wysoką przewagę (20:13). Czwarta partia upłynęła w dużym chaosie. UMKS prowadził 18:15, miał meczbola (24:23), ale Legionovia wyszła z opresji obronną ręką.

Na loterii, jaką jest tie-break, najmocniej grały nerwy. Gdy zmieniano się stronami, było 8:7 dla przyjezdnych. Ale po serwach Plebanek przeważały łańcucianki 9:8. Potem bliżej szczęścia była Dominika Żółtańska i spółka. Po dwóch asowych zagrywkach Rauch, UMKS wygrywał 14:12. Paula po raz trzeci zaserwowała asa, łańcucianki skoczyły sobie w ramiona, bo zdobyły dwa punkty.
UMKS ŁAŃCUT - BT POLSKA LEGIONOVIA 3:2 (21:25, 25:20, 25:16, 24:26, 15:12)
ŁAŃCUT:
Bartnicka, Seta, Warzocha, Pusz, Plebanek, Rauch, Dobosz (libero) oraz Hajduk, Kura, Bryjka.

LEGIONOVIA: Leszczyńska, Żółtańska, Dekiel, Zaroślińska, Pastuszko, Chuchro, Góralczyk (libero) oraz Marszałek, Kacperska, Czabańska, Dąbrowska.

SĘDZIOWALI: Michał Jagusia i Andrzej Czerwieński (Łódź).