Paweł Miesiąc najlepszym sportowcem

Marek Bluj
Paweł Miesiąc, zwycięzca tegorocznego plebiscytu Nowin na 10 Sportowców Roku, wraz ze swoją dziewczyną Anią Tadeusz Poźniak
Po 44 latach sportowcem regionu znów został żużlowiec - Paweł Miesiąc z Marmy-Stali Rzeszów.

- Rzeczywiście miałem udany rok. Jestem bardzo zaszczycony tym wyróżnieniem - uśmiechał się zwycięzca odbierając główne trofeum z rąk Stanisława Sowy, redaktora naczelnego Nowin, podczas sobotniej gali finałowej naszego plebiscytu.

Miesiąc to piąty zawodnik finału indywidualnych mistrzostw świata juniorów, drużynowy mistrz świata juniorów oraz podwójny mistrz Polski juniorów w parach i drużynie. Wyprzedził na podium siatkarzy Asseco Resovii: Łukasza Perłowskiego i Grzegorza Pilarza.

Zresztą przedstawiciele tych dwóch najpopularniejszych na Podkarpaciu dyscyplin sportowych zdominowali pierwszą "10" plebiscytu. Na 4 miejscu uplasował się, bowiem inny żużlowiec Marmy, brązowy medalista IMŚ - Nicki Pedersen, a na szóstym uplasowała się Agata Wilk, siatkarka Stali Mielec.

Na konkurs, którego finał odbył się w rzeszowskiej hali na Podpromiu, wpłynęło ogółem prawie trzynaście i pół tysiąca głosów.