NOWINY24

    Polecamy Twojej uwadze

    Rozwiń
    NOWINY24
    Zwiń

    Polecamy Twojej uwadze

    • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
    • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
    • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

    Pełny program 49. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie

    Pełny program 49. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie

    Małgorzata Froń

    Nowiny

    Aktualizacja:

    Nowiny

    Ponad 300 artystów z 13 krajów wystąpi na tegorocznym Muzycznym Festiwalu w Łańcucie. Można już rezerwować bilety abonamentowe, a sprzedaż rozpocznie się 20 kwietnia.
    Pełny program 49. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie

    ©FOT. KRYSTYNA BARANOWSKA

    Festiwal rozpocznie się 22 maja, koncertem plenerowym, który poprowadzi Bogusław Kaczyński, który kiedyś był jego dyrektorem, ale od kilku lat nie gościł na festiwalach.

    Zakończy się 30 maja występem Orkiestry Kameralnej Aukso, pod batutą Vladimira Kiradjieva, dyrektora artystycznego Filharmonii Rzeszowskiej.

    - Od 20 kwietnia można będzie kupować bilety, ale już dziś można rezerwować bilety abonamentowe - informuje Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Rzeszowskiej. - Abonament, czyli wstęp na 9 koncertów kosztuje 450 złotych. Nie obejmuje koncertu plenerowego, na ten koncert bilet kosztuje 30, 40 albo 50 zł., w zależności od miejsca, czterech koncertów nocnych i koncertu dla dzieci.

    Dyrektor dodaje, że na koncert plenerowy zostanie przygotowanych około 3 tysiące miejsc.

    - Jeden z nocnych koncertów odbędzie się w starej ujeżdżalni łańcuckiego zamku. Będzie to koncert Zespołu Instrumentów Dętych German Brass, a usłyszymy go 23 maja - wyjaśnia dyrektor Wierzbieniec. - Generalnie podczas tego festiwalu usłyszymy wiele utworów Fryderyka Chopina, bo przecież mamy Rok Chopinowski.

    Pełny program 49. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie

    22 maja KONCERT PLENEROWY
    sobota GALA OPEROWA
    godz. 19:30 BOGUSŁAW KACZYŃSKI - prowadzenie

    23 maja RECITAL FORTEPIANOWY
    Niedziela ADAM HARASIEWICZ
    godz. 18:00 w programie: F. Chopin

    godz.22:00 ZESPÓŁ INSTRUMENTÓW DĘTYCH
    GERMAN BRASS

    24 maja ILIOS QUARTETT
    poniedziałek w programie: L. Beethoven - Kwartet smyczkowy c-moll op.18 nr 4
    godz. 18:00 D. Szostakowicz - VII Kwartet smyczkowy fis - moll op. 108
    F. Schubert - Kwartet d-moll "Śmierć i dziewczyna"

    godz. 22:00 "Chopin - jasna strona księżyca. impresje jazzowe"
    FILIP WOJCIECHOWSKI TRIO
    KWARTET PRIMA VISTA
    w programie: mazurki, etiudy, preludia, nokturny w wersji jazzowej
    Skrzypce z polską duszą

    25 maja KRZYSZTOF JAKOWICZ I JEGO GOŚCIE
    wtorek WALDEMAR MALICKI - fortepian
    godz. 19:00 ROBERT MORAWSKI - fortepian
    w programie: H. Wieniawski, F. Chopin, I.J. Paderewski
    A. Piazzolla, G. Gershwin, F. Kreisler

    26 maja KAJA DANCZOWSKA - skrzypce
    środa JUSTYNA DANCZOWSKA - fortepian
    godz. 18:00 BARTOSZ KOZIAK - wiolonczela
    w programie: J. Brahms - Trio H-dur op. 8
    F. Mendelssohn - Trio d - moll op. 49

    godz. 22:00 LESZEK MOŻDŻER - fortepian (Improwizacje)
    KRZYSZTOF HERDZIN - fortepian
    THE NEW ART. ENSAMBLE
    w programie: S. Prokofiew - Kwintet op. 39
    K. Herdzin - Concertino na fortepian i zespół kameralny

    27 maja ORKIESTRA IUVENTUS
    czwartek TADEUSZ WOJCIECHOWSKI - dyrygent
    godz. 18:00 LUKAS GENIUSAS - fortepian
    w programie: F. Chopin - Koncert e-moll op. 11
    R. Schumann - II Symfonia C-dur op. 61
    w 200. rocznicę urodzin

    godz. 22:00 VITOLD REK & EAST WEST WIND
    with Michal Cohen, Jaroslaw Bester, Ramesh Shotham

    28 maja
    piątek SOLIŚCI
    FILHARMONII PETERSBURSKIEJ


    29 maja BARBARA HENDRICKS - sopran
    Sobota LOVE DERWINGER - fortepian
    godz. 19:00

    30 maja BAJKI I DOBRANOCKI
    niedziela ANNA DERESZOWSKA - śpiew
    godz. 12:00 PIOTR ORAWSKI - narracja
    THE NEW ART. ENSAMBLE

    godz. 19:00 ORKIESTRA KAMERALNA AUKSO
    VLADIMIR KIRADJIEV - dyrygent
    SHARON KAM - klarnet
    W programie: P. Hi ndemith - Muzyka kameralna nr 1
    A. Copland - Koncert klarnetowy
    J. Ibert -Divertissement
    A. Ginastera - Wariacje koncertowe

    Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (1)

    Dodaj komentarz
    Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Polecamy

    Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

    Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

    Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

    Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

    Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

    Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!