Pewna wygrana KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg w pierwszym meczu Ligi Mistrzyń

Damian Wiśniewski
Han Ying i jej koleżanki z Enea Siarkopolu poznały rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń Marcin Radzimowski
W środę trzeciego listopada tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg zagrały swój pierwszy mecz podczas dwudniowego turnieju w ramach grupy D Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski pokonały czeski Ttc Moravsky Krumlov.

Ttc Moravsky Krumlov - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3
Eliska Sedova - Han Ying 0:3 (3:11, 3:11, 3:11)
Bernadett Balint - Xiaoxin Yang 0:3 (7:11, 3:11, 8:11)
Daniela Ruzickova - Fu Yu 1:3 (5:11, 4:11, 11:6, 6:11).

Tenisistki z Tarnobrzega bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Podczas swojego pierwszego meczu rozgrywanego w ramach dwudniowego turnieju w Linzu podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonał czeski Ttc Moravsky Krumlov do zera i straciły w tym meczu ledwie jednego seta.

Jako pierwsza w tarnobrzeskiej drużynie do stołu podeszła Han Ying. Reprezentantka Niemiec mierzyła się z Eliską Sedovą i nie dała swojej rywalce żadnych szans. Wygrała swój pojedynek do zera, a w każdym secie straciła ledwie po trzy punkty. Był to jej pierwszy występ w barwach Enea Siarkopolu w sezonie 2021/2022.

Następnie Xiaoxin Yang zadebiutowała w tarnobrzeskiej drużynie. Zawodniczka reprezentująca na co dzień Monako wygrała bez straty seta z Benadett balint, ale rywalka postawiła jej dość trudne warunki. Sety numer jeden i trzy Yang wygrała odpowiednio do siedmiu i do ośmiu.

W ostatnim spotkaniu Fu Yu grała z Danielą Ruzickovą. Zawodniczka Enea Siarkopolu, reprezentująca Portugalię, przegrała jednego seta, ale ostatecznie zapewniła swojej drużynie końcowy triumf.

W drugim środowym meczu Linz AG Froschberg z Austrii ograł 3:1 Sant-Denis US 19 Tennis de Table z Francji. Z tym pierwszym zespołem Enea Siarkopol również zmierzy się dzisiaj. Początek meczu o godzinie 20:15