Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PGE Ekstraliga 2023. Cellfast Wilki Krosno nie liczą na żadną taryfę ulgową. Krok po kroku chcą wypełniać zalecenia władz

bell
Od lewej: Michał Finfa, Grzegorz Leśniak, Robert Węgrzyn, Piotr Otremba, Wojciech Stępniewski, Ryszard Kowalski
Od lewej: Michał Finfa, Grzegorz Leśniak, Robert Węgrzyn, Piotr Otremba, Wojciech Stępniewski, Ryszard Kowalski Cellfast Wilki Krosno
Nie ma zagrożenia, żebyśmy nie pojechali w sezonie 2023 w Ekstralidze - powiedział po spotkaniu z władzami PGE Ekstraligi Grzegorz Leśniak, prezes Cellfast Wilków Krosno.

W poniedziałek prezes Grzegorz Leśniak, wiceprezes Robert Węgrzyn i Michał Finfa, menedżer krośnieńskiego klubu spotkali się w Warszawie Wojciechem Stępniewskim, prezesem Zarządu PGE Ekstraligi, Ryszardem Kowalskim, wiceprezesem oraz Piotrem Otrembą, dyrektorem marketingu PGE Ekstraligi. Spotkanie odbyło się na zaproszenie PGE Ekstraligi.

- Rozmawialiśmy o umowie między Ekstraligą i naszym klubem, którą mam podpisać. Informacje, które na temat planowanych inwestycji na krośnieńskim stadionie mających na celu dostosowanie obiektu do wymagań startu naszej drużyny w Ekstralidze, spotkały się bardzo pozytywną reakcją naszych rozmówców. Na żadną taryfę ulgową jednak liczyć nie możemy i wszystkie potrzebne inwestycje do 10-15 marca, kiedy zostanie przeprowadzona przez przedstawicieli PGE Ekstraligi weryfikacja muszą zostać zrealizowane - informuje prezes Leśniak. - Na wypadek, gdyby nie udało się wszystkich wymaganych inwestycji przeprowadzić, będziemy musieli wskazać stadion zastępczy. Jesteśmy jednak dobrej myśli i wierzymy, że ten wyścig z czasem dobrze się dla krośnieńskiego żużla zakończy.

Jesienią, zimą i wiosną krośnieński stadion będzie wielkim placem budowy. Warto przypomnieć, że wcześniej klub pozytywnie przeszedł audyt finansowy Speedway Ekstraligi. Teraz czas rozpocząć realizację inwestycji na które Rada Miasta Krosna w miniony piątek jednogłośnie przeznaczyła 4 miliony zł. 4 kluczowe, najbardziej czasochłonne inwestycje to: rozbudowa parku maszyn (koszt około 2,2 mln zł) i dostosowanie go do wymogów transmisji telewizyjnych z meczów PGE Ekstraligi; budowa nowej wieżyczki sędziowskiej (koszt 500 tys. zł); - przebudowa odwodnienia liniowego toru (koszt 1 mln zł); wymiana bandy na prostych na bandę absorpcyjną łącznie z bramami i furtkami (koszt 800 tys. zł). Konieczne będą jeszcze: zakup plandeki na tor, budowa licencjonowanego mini toru, przygotowanie boksów dla zawodników według standaryzacji telewizyjnej, zakup telebimu oraz dosypanie nowej nawierzchni. - Stadion jest obiektem wysłużonym, przez wiele lat nic się na nim nie działo, dlatego sporo teraz trzeba zrobić - dodaje szef klubu.

W ten piątek w godz. 17-19 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1 odbędzie się spotkanie kibiców z zawodnikami, którzy wywalczyli historyczny awans. Wstęp wolny. Udział potwierdzili wszyscy członkowie „złotej” watahy. Na stoisku z gadżetami będzie można kupić m.in. koszulki z limitowanej serii „Awans do Speedway Ekstraliga”. Będzie można dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z pucharem za wygranie eWinner 1 ligi.

- Hitów transferowych jeszcze nie ma. Zespół trzeba wzmocnić. Rozmawiamy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość - kończy Grzegorz Leśniak.
W sobotę 15 października o godzinie 14 na krośnieńskim stadionie planowany jest zaległy Puchar MACEC.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24