PGE Marma druga w Tarnowie

mb
Łukasz Sówka obok Artura Czai był najlepszym zawodnikiem turnieju w Tarnowie.
Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów zajęli drugie miejsce w rozegranych w środę w Tarnowie zawodach drugiej rundy grupy południowej Ligi Juniorów.

Rzeszowska ekipa zgromadziła 20 punktów. Zwyciężyli z dorobkiem 24 "oczek". młodzieżowcy Dospelu Włókniarza Częstochowa. W pierwszym turnieju w Rzeszowie kolejność na dwóch czołowych miejscach była odwrotna. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy miejscowej Unii.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie znad Wisłoka był ponownie Łukasz Sówka, który przegrał tylko jeden wyścig z Adamem Strzelcem z Falubazu Zielona Góra. Podczas zawodów zanotowano groźne upadki. Łukasz Bojarski z Betardu został odwieziony do szpitala. Kolejne turnieju rozegrane zostaną 2 lipca w Zielonej Górze i 3 lipca we Wrocławiu.

Wyniki:
1. Dospel Włókniarz Częstochowa 24 pkt.: Czaja 11 (3,3,3,2), Łęgowik 9 (2,3,3,1), Malczewski 4 (1,2,1,0);
2. PGE Marma Rzeszów 20: Sówka 11 (3,3,2,3), Kret 2 (1,1,0), Gaschka 6 (2,2,2,0), Bassara 1 (1);
3. Unia Tarnów 18: Koza 7 (2,3,2), Mazur 5 (0,-,2,3), Borowicz 1 (0,1,0), Lesiak 5 (1,3,1);
4-5. Betard Sparta Wrocław 14: Dolny 6 (2,0,2,2), Trzensiok 2 (1,0,w,1), Bojarski 6 (3,2,1,w),
4-5. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14: Adamczewski 0 (w,w,w,w), Zgardziński 5 (3,0,1,1), Strzelec 9 (2,1,3,3).