PGE Stal Mielec lepsza od Śląska Wrocław

Miłosz Bieniaszewski
Piłkarze ręczni PGE Stali Mielec nie dali większych szans Śląskowi Wrocław
Piłkarze ręczni PGE Stali Mielec nie dali większych szans Śląskowi Wrocław Kuba Zegarliński
W meczu dwóch ostatnich drużyn superligi mężczyzn PGE Stal Mielec pewnie pokonała Śląsk Wrocław.

PGE Stal Mielec – Śląsk Wrocław 27:20 (14:11)

PGE Stal: Lipka, Nikolić, Łukawski – Krępa 4, Janyst, Wypych, M. Gasin 1, P. Gasin 2, Kłoda 1, Kyrylenko 4, Dementiew 1, Kawka 4, Krygowski 1, Krzysztofik 5, Davidović, Kostrzewa 4.

Śląsk: Prus, Wojciechowski – Koprowski 1, Łucak 6, Białaszek 2, Tkaczyk 1, Andreou, Burzyński, Misiurka, Królikowski 2, Dudkowski 3, Piłat, Krupa 5.

Oba zespoły już o nic nie walczą, bo nie mają szans na utrzymanie. Można się więc było spodziewać dosyć otwartego meczu i w zasadzie tak było, ale często zawodziła skuteczność. Szczególnie po stronie wrocławian, którzy popełniali również sporo błędów.

Zaczęło się jednak po myśli przyjezdnych, którzy prowadzili 2:0, 4:2 i 7:5. Główna w tym była zasługa Jakuba Łucaka, który często jest powoływany do reprezentacji Polski.

Mielczanie szybko jednak uporządkowali grę w obronie i odrabiali straty. Wreszcie, w 16. minucie po golu Piotra Gasina wyszli na prowadzenie 8:7.

Goście starali się odgryzać, ale Stal wyprowadzała szybkie kontry i po bramce Damiana Krzysztofika było już 13-9. Ostatecznie na przerwę gospodarze schodzili z zapasem trzech bramek. O tym, że ich przewaga nie była wyższa decydowała w głównej mierze skuteczność Rafała Krupy, który w pierwszej połowie zdobył pięć bramek.

Drugą połowię mielczanie zaczęli z animuszem i odskoczyli na pięć goli (16:11). Długo utrzymywała się ich przewaga i wygrana nawet na moment nie była zagrożona. Przyjezdni walczyli jednak ambitnie i zdołali się jeszcze zbliżyć na trzy trafienia (23:20), ale na więcej mielecka ekipa im już nie pozwoliła. A w końcówce to miejscowi postawili kropkę nad "i".